Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9.4.2023r.

1. W imieniu kapłanów pracujących w naszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne naszym parafianom i gościom. Niech Zmartwychwstały Chrystus opromienia swoim Zwycięstwem każdy dzień Waszego życia, niech obdarzy Was pokojem i zapewnia przez swego Ducha, że jest z nami przez wszystkie dni.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do pięknego i pobożnego przeżycia świętych dni Triduum Paschalnego:

– dziękuję służbie liturgicznej, wszystkim ministrantom, p. Gosi zakrystiance, dziękuję wszystkim osobom, które wykonywały czytania i śpiewy podczas liturgii;

– dziękujemy chórowi parafialnemu pod dyr. naszego organisty Mariusza Truszkowskiego; dziękujemy za to, że przez swój śpiew wprowadziliście nas w tajemnicę obrzędów liturgicznych;

– dziękuję za przygotowanie tegorocznego „Bożego grobu”: Tadeuszowi Filipczukowi, Wisławowi Koncewiczowi, Dawidowi Smacznemu, Stanisławowi Rojeckiemu i Agnieszce Osieckiej; dziękujemy pp. Drozdowskim – Andrzejowi i Joannie za kwiaty do grobu; wszystkim, którzyście poświęcili swój cenny przed świętami czas, dziękujemy;

– dziękuję naszym księżom, za przygotowanie liturgii każdego dnia i prowadzenie jej, za posługę w konfesjonale.

3. Dzisiaj, w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza Święta będzie sprawowana o godz. 06:00 rano. Następna Msza Święta o godz. 10:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 08:00 i 13:00.

4. Uroczystość Wielkanocna trwa przez osiem dni – jest to tzw. Oktawa Wielkanocna. Zachęcamy do udziały w codziennej Mszy Świętej w kolejne dni Oktawy. Jutro drugi dzień świąt: porządek Mszy Świętych, taki jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Jutro ofiary na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie. W piątek wielkanocny nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, za tydzień, w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wyjście pielgrzymki o godz. 13:00 sprzed naszego kościoła. Pielgrzymka zakończy się uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium o godz. 15:00.

6. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Nasz dekanat, w tym nasza parafia została zaproszona na piątek 14.04, na godz. 15:00. Odpust w Kurianach, w najbliższą niedzielę. Msza Święta odpustowa o godz. 09:00.

7. Za tydzień, w niedzielę 16.04 odbędzie się kolejne spotkanie tegorocznych kandydatów do bierzmowania. Najpierw Msza Święta o godz. 11:30, a później spotkanie w auli domu parafialnego. Za dwa tygodnie, w niedzielę 23 kwietnia odbędzie się pierwsze spotkanie uczniów klas VIII szkoły podstawowej, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. Zapraszamy na Mszę Świętą, a później na spotkanie w auli domu parafialnego.

8. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty “Mit, który stał się faktem”, który wygłosi ojciec Gaweł Włodarczyk, dominikanin z Warszawy. Zapraszamy w sobotę 15 kwietnia o godz. 09:00 do sali Duszpasterstwa Akademickiego w budynku tuż za archikatedrą białostocką. Więcej informacji na stronie profilowej DSW na Facebooku.