Menu Zamknij

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.7.2023r.

1. Rozpoczęły się wakacje. Przez cały czas wakacji nie będzie celebrowana Mszy Świętej o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W nagłych wypadkach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym. Telefon jest wywieszony na drzwiach kancelarii.

2. Dzisiaj odbędzie się spotkanie KŻR naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 16:30.

3. Dzisiaj również, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W miesiącach wakacyjnych nie będziemy odwiedzali naszych chorych z posługą sakramentalną. W nagłych wypadach do chorych zawsze może przyjechać ksiądz dyżurny.

5. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 03.07 (pon.) – Święto św. Tomasza, Apostoła;

– 06.07 (czw.) – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

– 08.07 (sob.) – Wsp. św. Jana z Dukli.

 

6. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku ogłasza nabór na etap propedeutyczny formacji w roku akademickim 2023/2024. Przyjmowanie kandydatów odbędzie się w dniach 14 lipca i 7 września 2023 r. o godz. 10.00 w gmachu AWSD przy ul. Warszawskiej 46 w Białymstoku.

7. 37. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2021 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,Świętymi bądźcie”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: 24-29.07 b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze: ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka Krystyna Pokoleńczuk. Jeszcze przed śmiercią chciała ofiarować naszej parafii kielich do odprawiania Mszy Świętej. Nie zdążyła. Uczyniły to jednak jej córki Dorota Korpacz i Urszula Kuczyńska. Bardzo dziękujemy za ten wspaniały dar.

9. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz młody zmarły parafianin: + Fabian Trzeszczkowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …