Menu Zamknij

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.6.2023r.

1. Rozpoczęły się wakacje. Przez cały czas wakacji, od dzisiaj nie będzie celebrowana Mszy Świętej o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W nagłych wypadkach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym.

2. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się spotkanie KŻR naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 16:30.

3. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.

4. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.

5. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 29.06 (czw.) – Uroczystość św. Piotra i Pawła. W naszym kościele Msze Święte tego dnia będą celebrowane o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone będą na tzw. „świętopietrze”, czyli na potrzeby Ojca Świętego.

 

6. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku ogłasza nabór na etap propedeutyczny formacji w roku akademickim 2023/2024. Przyjmowanie kandydatów odbędzie się w dniach 14 lipca i 7 września 2023 r. o godz. 10.00 w gmachu AWSD przy ul. Warszawskiej 46 w Białymstoku.

7. XXVII Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 1 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00 modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze białostockiej. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

8. Poradnia zdrowia prokreacyjnego przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku zaprasza niepłodne małżeństwa na przeprowadzenie bezpłatnej diagnostyki. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej szpitala.

9. Za tydzień, w niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji.

10. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Leon Bogdanowicz, Piotr Sic, Krystyna Pokoleńczuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …