Menu Zamknij

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.6.2023r.

1. Dziękujemy naszym parafianom za gorliwy udział w nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała, szczególnie za liczny udział na zakończenie Oktawy. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia naszych uroczystości: pani zakrystiance, asyście liturgicznej, tym wszystkim, którzy czynnie brali udział w procesji, nosząc różnego rodzaju paramenty procesyjne. Dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzając swoje dzieci na procesję dawali świadectwo swojej wiary. Dziękuję również naszemu organiście p. Mariuszowi, który przygotował chór parafialny do pięknego wykonywania śpiewów liturgicznych.

2. Dzisiaj kończymy uroczystość odpustową procesją eucharystyczną dookoła kościoła po Mszy Świętej o godz. 11:30. Dziękujemy ks. Łukasz Kisielewski za dobrze przygotowane i wygłoszono słowo nauk rekolekcyjnych.

3. W najbliższy piątek 23.06 – zakończenie roku szkolnego i początek wakacji. Msza Święta  w intencji wszystkich dzieci i młodzieży naszej parafii będzie sprawowana o godz. 08:00 rano. Zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy.

4. Za tydzień, w pierwszą niedzielę wakacyjną nie będzie już celebrowanej Mszy Świętej o godz. 13:00. Tak będzie przez całe wakacje. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W nagłych wypadkach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym.

 

5. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 21.06 (śr.) – Wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

– 24.06 (sb.) – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku ogłasza nabór na etap propedeutyczny formacji w roku akademickim 2023/2024. Przyjmowanie kandydatów odbędzie się w dniach 14 lipca i 7 września 2023 r. o godz. 10.00 w gmachu AWSD przy ul. Warszawskiej 46 w Białymstoku.

7. W dniach 23-25 czerwca (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 42 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 23 czerwca ze Świętej Wody o godzinie 14:00 (Msza Święta). Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy on-line na stronie www.rozanostocka.pl oraz w parafii.

8. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na uczelnie katolickie.

9. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Łukasz Nowicki, Mateusz Komarzewski.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …