Menu Zamknij

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.6.2023r.

1. Pragniemy serdecznie podziękować naszym parafianom za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie brali udział w procesji niosąc sztandary, chorągwie i inne paramenty procesyjne. Dziękujemy pani zakrystiance, asyście ministranckiej, panu organiście i całemu naszemu chórowi. Szczególne podziękowania należą się dzieciom i ich rodzicom. Bardzo dziękujemy osobom, które zatroszczyły się o przygotowanie naszego ołtarzyka. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Trwa tradycyjna „Oktawa Bożego Ciała”. Każdego dnia, do najbliższego czwartku, po Mszy Świętej wieczornej, śpiewamy nieszpory eucharystyczne i idziemy w procesji dookoła kościoła.

3. Oktawa zakończy się we czwartek 15 czerwca. Tradycyjne, na zakończenie Oktawy będziemy udzielali błogosławieństwa dzieciom, a także poświęcimy kwiaty i zioła (wianuszki). Po Mszy Świętej zapraszamy też wszystkich naszych parafian na ognisko. Będzie kiełbaska i niespodzianki dla dzieci. Tego dnia również na Mszy św. będziemy dziękowali Bogu za 10 lat posługi ks. Proboszcza w naszej parafii.

4. W najbliższą sobotę będziemy obchodzili uroczystość patronalną naszej parafii – Niepokalanego Serca NMP, czyli tzw. odpust parafialny. W sobotę porządek Mszy Świętych jest następujący: godz. 08:00, 10:00 i 18:00. Uroczystości odpustowe zakończą się w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30, procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Słowo Boże podczas odpustu będzie głosił ks. Łukasz Kisielewski, dyr. Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Arch. Białostockiej.

 

5. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 13.06 (wt.) – Wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Tego dnia swoje imieniny będzie obchodził ks. Antoni Wiszowaty. Msza Święta w jego intencji będzie celebrowana tego dnia o godz. 18:00. Już dzisiaj ks. Antoniemu składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i zadowolenia z pracy w naszej parafii;

– 14.06 (śr.) – Wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

– 16.06 (pt.) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

6. W wtorek 13.06 odbędzie się różaniec fatimski dookoła kościoła, po wieczornej Mszy Świętej. Różaniec papieski – 16.06, w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

7. Przypominamy, że koncert wykonany przez Akademicką scholę ADONAI odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca br. o godz. 20.30 przed białostocką katedrą. Wstęp wolny.

8. W dniach 23-25 czerwca (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 42 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 23 czerwca ze Świętej Wody o godzinie 14:00 (Msza Święta). Pielgrzymka wraca na stałą trasę przez Czarną Białostocką i Majewo. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 25 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy on-line na stronie www.rozanostocka.pl oraz w parafii.

9. Serdecznie zapraszamy wszystkie środowiska trzeźwościowe naszej Archidiecezji na 42. Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolstwa Trzeźwości, która odbędzie się na Jasnej Górze w najbliższą sobotę i niedzielę (17-18 czerwca br.). Chętnych na wspólny wyjazd prosimy o kontakt – do najbliższej środy – z parafią św. Apostołów Piotra i Pawła w Zabłudowie.

10. W dniach 17-18 czerwca 2023 r. (sobota, niedziela) organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie – rekoakcje.pl – lub pod numerem tel. 600 111 974 Można również zeskanować kod z plakatu wakacyjnych propozycji rekoakcji.pl

11. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Leszek Szekalski, Mieczysław Jaworowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …