Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 4.6.2023

1. Dzisiaj, w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca  po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Dzisiaj również kolejne spotkanie KŻR. Początek o godz. 16:30 w kościele.

2. W najbliższy czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W Boże Ciało Msze Święte będą celebrowane o godz. 08:00. 10:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się tradycyjna procesja eucharystyczna. Wyjdziemy na Najświętszym Sakramentem na zewnątrz kościoła, aby idąc w procesji wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. W procesji pójdziemy razem z parafią z Dojlid Górnych. Nasza parafia jest odpowiedzialna za przygotowanie ołtarzyka przy ul. Eliasza. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do licznego udziału w procesji. Prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o umożliwienie im uczestnictwa w procesji. Dzieci zbierają się przed Mszą Świętą o godz. 09:45 w salce obok kościoła. Prosimy pamiętać o właściwym ubiorze – godnym i stosownym dla uroczystości kościelnych. Za pobożne uczestnictwo w procesji Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny.

3. Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 9 czerwca 2023 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

4. Po Bożym Ciele będziemy obchodzić tradycyjną „Oktawę Bożego Ciała”. Każdego tej Oktawy – od piątku do czwartku następnego tygodnia będziemy śpiewali po Mszy Świętej wieczornej nieszpory eucharystyczne i szli w procesji dookoła kościoła. W dniach Oktawy Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie oczywiście odmawiana po Mszy Świętej, w ramach nieszporów eucharystycznych.

5. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 05.06 (pn.) – Wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika;

6. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki, który zostanie wykonany przez Akademicką scholę ADONAI wraz z zespołem i uczestnikami warsztatów muzycznych. Oprawę wizualną stanowić będą tworzone na żywo obrazy z piasku do każdego z utworów. Koncert odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca br. o godz. 20.30 przed białostocką katedrą. Wstęp wolny.

7. W dniach 17-18 czerwca 2023 r. (sobota, niedziela) organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie – rekoakcje.pl – lub pod numerem tel. 600 111 974 Można również zeskanować kod z plakatu wakacyjnych propozycji rekoakcji.pl

8. Ukazał się czerwcowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Przedstawione są w nim sylwetki trzech nowych kapłanów archidiecezji białostockiej wyświęconych 27 maja.
Jeden z artykułów przedstawia św. Joannę Berettę Mollę, bohaterską mamę, która oddała swoje życie za życie dziecka, inny tekst mówi o spojrzeniu na dziecko z perspektywy mamy, jeszcze inny z kolei porusza problem agresji wobec dziecka i dziecięcej agresji. Jako pomoc duchowa na czerwiec mogą służyć: artykuł o duchowości eucharystycznej, rozważania na temat niedzielnych ewangelii oraz tekst Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zamieszczony na ostatniej stronie miesięcznika.

9. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Zyta Urynowicz, Mirosław Rygorczuk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …