Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.5.2023r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za odśpiewanie lub recytowanie w kościele lub kaplicy hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź… można uzyskać odpust zupełny.

2. Dzisiaj, podczas Mszę Świętą o godzinie 11.30 zapraszamy uczniów klas 8 SP, rozpoczynających roczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Prosimy zabrać ze sobą wypełnione deklaracje, które zostaną uroczyście złożone przez kandydatów podczas Eucharystii. Druki deklaracji można odebrać jeszcze w zakrystii.

3. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 29.05 (pn.) – Święto NMP Matki Kościoła;

– 30.05 (wt.) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku;

– 31.05 (śr.) – Święto Nawiedzenia NMP;

– 01.06 (czw.) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Tego dnia obchodzimy również Dzień Dziecka;

– 03.06 (sb.) – Wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.

4. W następną niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Tego dnia odbędzie się również kolejne spotkanie KŻR. Początek o godz. 16:30 w kościele.

                                                

5. Sakramentu bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony w najbliższą sobotę 03.06, podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. W związku z tym nabożeństwo pierwszosobotnie, a więc różaniec z modlitwą za osoby uzależnione odbędzie się rano po Mszy Świętej o godz. 6:30.

6. Próba kandydatów do bierzmowania i dopełnienie wszystkich formalności odbędzie się w środę 31.05 o godz. 18.45 w kościele. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, rodziców i  świadków będzie miała miejsce w piątek 02.06 od godz. 18.30. Po spowiedzi próba generalna.  

7. W najbliższy czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. W czerwcu tradycyjnie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe każdego o godz. 17:30. Tylko w sobotę 03.06 nabożeństwo czerwcowe rozpocznie się o godz. 17:00, z racji na przygotowania do Mszy Świętej z udzielaniem sakramentu bierzmowania.

8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Godzina Święta o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00.

9. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prośby w intencji osób uzależnionych można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem. W tym miesiącu nabożeństwo pierwszosobotnie będzie miało miejsce rano po Mszy Świętej o godz. 06:30, z racji wieczornej Mszy Świętej z udzielaniem sakramentu bierzmowania

10.  W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Danuta Maliszewska  … Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …