Menu Zamknij

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21.5.2023r.

1. Dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz.10:00, dzieci naszej parafii (46) przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Naszych parafian prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodzin.

2. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 24.05 (śr.) – Wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień modlitwy za Kościół w Chinach;

– 26.05 (pt.) – Wsp. św. Filipa Nereusza, przezbitera.

3. W następną niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszę Świętą o godzinie 11.30 zapraszamy uczniów klas 8 rozpoczynających roczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Prosimy zabrać ze sobą wypełnione deklaracje, które zostaną uroczyście złożone przez kandydatów podczas Eucharystii. Druki deklaracji można odebrać jeszcze w zakrystii.

                                                

4. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Podczas nabożeństwa majowego modlimy się o dary Ducha Świętego i odnowienie naszej wiary. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

 

5. Zapraszamy serdecznie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia oraz wszystkich wiernych do uczestnictwa w Wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 27 maja br. o godz. 19:30 w Archikatedrze. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

6. Zostało kilkanaście wolnych miejsc na jednodniową pielgrzymkę przez Różanystok do Sanktuariów Maryjnych w Studzienicznej i na Wigrach w najbliższą sobotę. W programie wspólna modlitwa, Eucharystia, rejs statkiem po jeziorze, obiad i zwiedzanie klasztoru Wigierskiego z przewodnikiem. Koszt 170 zł. Wyjazd o godz. 7.30 z parkingu przy kościele, powrót ok. 21.00. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy.

 

7. Dzisiaj, w naszej parafii animatorzy Ruchu Światło-Życie z diakonii Misyjnej będą zbierać ofiary do puszki na rzecz organizowanych w Kenii rekolekcji Oazowych oraz na Dom Dziecka, w którym będą posługiwać.

 

8.  W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Helena Dąbrowska, Krzysztof Borysiewicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …