Menu Zamknij

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.5.2023r.

1. W przyszłą niedzielę 21.05, podczas Mszy Świętej o godz.10:00, dzieci naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Naszych parafian prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodzin. Prosimy również o uczestnictwo tego dnia w Mszach Świętych w innych godzinach, albo o uczestnictwo na zewnątrz kościoła. Z racji, iż uroczystość pierwszokomunijna może się przedłużyć, następna Msza Święta będzie celebrowana o godz. 12:00. Spowiedź dzieci i rodziców – w sobotę o godz. 09:00.

2. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 16.05 (wt.) – Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

3. W następną niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. 16 maja, we wtorek, na wspomnienie św. Jana Pawła II, po Mszy Świętej wieczornej, będziemy odmawiali tzw. Różaniec Papieski dookoła kościoła.

5. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w najbliższy piątek 19.05. Za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

6. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę przez Sokółkę do Sanktuariów Maryjnych w Studzienicznej i na Wigrach w sobotę 27.05.23r. W programie wspólna modlitwa, Eucharystia, rejs statkiem po jeziorze, obiad i zwiedzanie klasztoru Wigierskiego z przewodnikiem. Koszt 170 zł. Wyjazd o godz. 7.30 z parkingu przy kościele, powrót ok. 21.00. Więcej informacji u ks. Rafała Zakrzewskiego. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy.

7. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 20 maja. Wyjście pielgrzymki spod białostockiej Archikatedry o godz. 14:00. Pielgrzymowanie zakończy Msza św. sprawowana o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

8.  Spotkanie modlitewno-formacyjne, księży moderatorów, zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w sobotę, 20 maja br.  w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Białymstoku. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w programie konferencja, różaniec oraz Msza św. Okazją do spotkania jest pierwsza rocznica beatyfikacji Pauliny Jaricot, założycielki Kół Żywego Różańca.

9. Istnieje możliwość wyjazdu dzieci na wakacyjną Oazę Dzieci Bożych w pierwszej części wakacji. Informacji i zgody na wyjazd udziela ks. Rafał. Zapisy do 20 maja.

10. W następną Niedzielę w naszej parafii animatorzy Ruchu Światło-Życie z diakonii Misyjnej będą zbierać ofiary do puszki na rzecz organizowanych w Kenii rekolekcji Oazowych oraz na Dom Dziecka, w którym będą posługiwać.

11. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Bogdan Maciejewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …