Menu Zamknij

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7.5.2023r.

1. Dzisiaj, tradycyjnie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.

2. Dzisiaj również odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.

3. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwo majowe, celebrowane codziennie o godz. 17:30.

4. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 08.05 (pn.) – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. abpa Stanisława Szymeckiego. Módlmy się w intencji dostojnego solenizanta.

– 13.05 (sob.) – Wsp. NMP z Fatimy. Tego dnia po wieczornej Mszy Świętej – procesja fatimska dookoła kościoła.

5. W nawiązaniu do roku duszpasterskiego “Wierzę w Kościół Chrystusowy” Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej, Stowarzyszenie Mess’AJE Polska oraz parafia pw. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Białymstoku zapraszają na cykl konferencji zatytułowany “Jesteśmy Kościołem Chrystusowym” poświęcony istocie i misji Kościoła. W konferencjach zostaną poruszone następujące tematy: 1. Wierzę w Kościół, 2. Jeden, 3. Święty, 4. Powszechny, 5. Apostolski. Wszystkich dorosłych zainteresowanych poszerzeniem wiedzy i pogłębieniem wiary zapraszamy do udziału w konferencjach, które będą głoszone w kościele pw. św. Wojciecha w Białymstoku o godz. 19.00. w niedziele 14 i 21 maja oraz 11, 18, 25 czerwca br.

6. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Bogusław Antoni Fajfer, Stanisław Pankiewicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …