3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023r.

1. Dzisiaj odbędzie się pierwsze spotkanie uczniów klas VIII szkoły podstawowej, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:30, a później na spotkanie w auli domu parafialnego.

– 24.04 (pn.) – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;

– 25.04 (wt.) – Święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to dzień modlitw o urodzaje;

– 26.04 (śr.) – Uroczystość św. Jerzego, męczennika, głównego patrona naszej archidiecezji;

– 29.04 (sob.) – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II wojny światowej.

3. Tegoroczna XXVIII pielgrzymka mężczyzn wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 6 maja o godz. 08.00. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego: „Wszystko postawiłem na Maryję.” Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 7 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny do Białegostoku (15 zł).

4. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Krystyna Aleksiejczuk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …