Menu Zamknij

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 05.03.2017 r.

 

  1. Już na dobre rozpoczął się Wielki Post. Przypominamy informacje dotyczące nabo-żeństw w Wielkim Poście w naszym kościele: Gorzkie Żale – we środy, soboty niedziele o godz. 17:30; Droga Krzyżowa – w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15. Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki po Mszy Świętej wieczornej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odbywała się w niedzielę zaraz po Mszy Świętej o godz. 13:00. Również w każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Wieczory Miłosierdzia. W godz. od 19:00 do 21:00 będzie można adorować Najświętszy Sakrament i skorzystać ze spowiedzi świętej.
   2. Rozpoczęły się rekolekcje ewangelizacyjne, które potrwają do środy 8 marca. Przez te trzy dnia zapraszamy do udziału we Mszach Świętych w godz. 10:00, 16:30, 18:00. Po Mszy Świętej wieczornej będzie odbywać się spotkanie ewangelizacyjne z modlitwą o uwolnienie, uzdrowienie i nowe namaszczenie Duchem Świętym. Spowiedź podczas rekolekcji we wtorek i środę.
   3. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje małżeństw niesakramentalnych 12 i 13 marca 2017 roku w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku. W programie: 12 marca /niedziela/ godz. 17.00 niedzielna Eucharystia z nauką rekolekcyjną i konferencja, 13 marca /poniedziałek/ godz. 18.00 Droga Krzyżowa z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje prowadzi ks. Bogusław Urban.
   4. Uroczystości dziękczynne za ocalenie miasta Białegostoku, w 28. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w czwartek 9 marca br. Rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej. O godz. 18.00 – Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego.
   5. Burmistrz Zabłudowa informuje, iż Gmina Zabłudów zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie na realizację projektu, którego efektem będzie wytwarzanie energii elektrycznej lub cieplnej w związku z instalacją kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznych. Zainteresowanym osobom szczegółowe informacje w parafii.
   6. 5 marca 2017 r. o godz. 15:00 w Katedrze Białostockiej ks. Adam Siegieniewicz wygłosi konferencję pt. „Rodzina – ostatni bastion – czy jesteś gotów?”
   7. W tym tygodniu:
   – 08.03 (śr.) – Międzynarodowy Dzień Kobiet – modlimy się w intencji niewiast i składamy im serdeczne życzenia.
   8. W następną niedzielę ofiary do puszki będą przeznaczone na Misje Święte.
   9. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
   10.W następną niedzielę spotkanie KŻR o godz. 16:30.
  2. 11. Zapraszamy małżeństwa naszej parafii na pierwsze spotkanie  “Wieczorów małżeńskich”. Celem spotkania jest pogłębienie relacji małżeńskich, relacji między małżeństwami i pogłębienie miłości małżeńskiej. Spotkanie odbędzie się 12 marca po Mszy św. o godz 18:00 w nowym domu parafialnym.
  3. 12. Spotkanie III klas gimnazjum , która się przygotowuje do sakramentu bierzmowania odbędzie się 12 marca po Mszy św o godz 18:00 w nowym domu parafialnym