Menu Zamknij

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12.03.2017 r.

 

1. Dzisiaj o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR. Również dzisiaj, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne uczniów klas III Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia w tym roku sakramentu bierzmowania. Także dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie małżeństw na tzw. Wieczorach Małżeńskich. Spotkania odbędą się w Domu Parafialnym.

2. Kontynuacją odbytych rekolekcji na początku wielkiego postu, które zakończyły się w ubiegłą środę, może być Seminarium Odnowy Wiary. Jest to propozycja dla tych, którzy uważają, że ich wiara się wypaliła i wygasła, dla tych którzy chcą wzmocnić swoją wiarę pogłębić swoje życie duchowe. SOW rozpocznie się w najbliższy czwartek, 16 marca podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Informacje na ten temat znajdują się na ulotkach, które rozdawaliśmy w ubiegłą niedzielę.

3. W tym tygodniu:

– 13.03 (pon.) – czwarta rocznica wyboru papieża Franciszka. Modlimy się w intencji naszego papieża.

4. 18 marca, w sobotę, wypada dzień imienin ks. abpa Edwarda Ozorowskiego. Msza Święta z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa będzie sprawowana w sobotę, 18 marca br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.

5. W następną niedzielę – 19 marca wypada Uroczystość Św. Józefa. Z racji, że niedziela wielkopostna jest bardziej uprzywilejowana, Uroczystość św. Józefa przenosi się na poniedziałek 20 marca. Przyjmujemy ofiary na Mszę Świętą składkową „do św. Józefa”. Zostanie ona odprawiona 20 marca o godz. 18:00.

6. Stowarzyszenie «Otwarty Dom» Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz kolejny zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Wielkanocy. Nasi goście będą w rodzinach w dniach 12 – 19 kwietnia br.  Akcji patronuje Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku. Spotkanie osób, które chcą przyjąć dzieci do swoich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem odbędzie się dnia 21.03.2017 o godz. 17:00 /wtorek/ w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8 ( dawna Berlinga).

7. Zapraszamy do Kina TON na film „Józef i Maria”. Film ukazuje piękno codziennego życia i wzajemną bliskość członków Świętej Rodziny. Akcja filmu rozgrywa się w czasie dzieciństwa Jezusa, zanim objawił się jako Syn Boży i ostatecznie zmienił bieg ludzkości. Czas trwania: 1 godz. 22 min. Projekcja filmu odbędzie się w kinie TON 19 marca podczas dwóch seansów: o godz. 14:00 i 16:00.

8. Po Mszy Świętej w przedsionku kościoła można będzie wziąć do domu tzw. „torbę Samarytankę” i wypełnić ją produktami żywnościowymi, z których później przygotujemy paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej parafii. Będzie można również wziąć papierową skarbonkę przeznaczoną na tzw. jałmużnę wielkopostną. Zebrane do skarbonki drobne pieniądze można będzie przynieść w Wielki Czwartek na Mszę Wieczerzy Pańskiej. Zebrane ofiary przeznaczymy również na potrzeby najuboższych osób z naszej parafii.

9. Do naszej parafii przybył jeszcze jeden nowy pracownik. Jest to dk. Rafał Danilczuk, alumn białostockiego seminarium duchownego, który w naszej parafii będzie odbywał swoją praktykę duszpasterską. Życzymy mu miłego pobytu w naszej parafii i owocnego przeżycia przygotowania się do święceń kapłańskich.

10. Dzisiaj po Mszy Świętej zbieramy do puszek ofiary „na Misje Święte”.