Menu Zamknij

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2017 r.

 

1. Zachęcamy tych, którzy chcą wzmocnić swoja wiarę i pogłębić swoje życie duchowe na rozpoczęte w tym tygodniu Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania odbywają się we czwartki po wieczornej Mszy Świętej.

2. W tym tygodniu:

– 20.03 (pon.) – Obchód liturgiczny Uroczystości św. Józefa, Oblubieńca NMP. W naszym kościele Msze Święte o godz. 6:30 i 18:00. Msza Święta o godz. 18:00 będzie Mszą Świętą składkową „do św. Józefa”. Dzisiaj jeszcze przyjmujemy intencje na tę Mszę Świętą;

– 25.03 (sob.) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do naszej świątyni szczególnie na Mszę Świętą wieczorną, gdzie będziemy modlić się w intencji życia ludzkiego, świętego „od poczęcia, aż do naturalnej śmierci” oraz podejmować Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Jest to modlitewna pomoc dzieciom poczętym, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodzicom poczętego dziecka.

3. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zaprasza studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich białostockich uczelni wyższych na Akademickie Rekolekcje Wielkopostne, które wzorem lat ubiegłych odbędą się w dwóch terminach i w dwóch ośrodkach: I termin 26-27-28 marca (niedziela – poniedziałek – wtorek), codziennie o godz. 19.30 w kościele św. Rocha w Białymstoku. Poprowadzi je  ks. bp Adam Wodarczyk, z Katowic, były moderator generalny Ruchu Światło – Życie. Temat rekolekcji: O odwadze wiary we współczesnym świecie. Rekolekcje ze Sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim. II termin: 2-3-4 kwietnia (niedziela – poniedziałek – wtorek), codziennie o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej. Poprowadzi je o. Leonard Bielecki franciszkanin, duszpasterz akademicki z Poznania. Temat rekolekcji: Fundament.  

4. Rekolekcje Wielkopostne Parlamentarzystów, Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej oraz Prawników odbędą się w dniach 26 -27- 28 marca br., niedziela – poniedziałek – wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi o. Rafał Husarski z Zakonu Jezuitów. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. 2 kwietnia w niedzielę zapraszamy wszystkich ministrantów, i nie tylko, do wspólnego wyjścia na mecz Jagielonii. Zapraszamy rodziców, przede wszystkim tatusiów, mamy, aby zabrali się razem ze swoimi synami czy córkami. Wejście na mecz jest darmowe. Mecz rozpoczna się o godz. 15:30. Zbiórka o godz. 14.00 pod kościołem. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać w zakrystii badź w kacelarii.

6. Dziękujemy za składaną makulaturę.