Menu Zamknij

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.05.2017 r.

 

1. W dniu dzisiejszym 83 dzieci z naszej parafii przyjmuje po raz pierwszy Komunię Świętą. Módlmy się za te dzieci, aby nigdy nie utraciły daru wiary i miłości do Pana Jezusa.
2. Po Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek na Białostockie Hospicjum Dziecięce.
3. W najbliższą środę o godz. 14:30 zostanie odprawiona dziękczynna Msza Święta z okazji 20-tej rocznicy zakończenia strajku w „Sklejkach”. Zapraszamy na tę Mszę Świętą naszych parafian, szczególnie związanych z tym zakładem pracy.
4. Za tydzień w niedzielę, po Mszy Świętej wieczornej, odbędzie spotkanie uczniów klas trzecich gimnazjum, mających zamiar przyjąć sakrament bierzmowania. Informujemy, że sakrament bierzmowania będzie udzielony naszej młodzieży 9 czerwca o godz. 19:00.
5. W tym tygodniu:
– 24.05 (śr.) – Wsp. NMP, Wspomożycielki Wiernych;
– 26.05 (pt.) – Wsp. Filipa Nereusza, Prezbitera. Tego dnia obchodzimy Dzień Matki. Módlmy się za nasze mamy – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla żyjących i zbawienie dla tych, które już odeszły po wieczną nagrodę.
– 28.05 (ndz.) – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
6. Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku rozpoczyna się dzisiaj o godz. 20.30 w Starym Kościele Farnym koncertem „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Zapraszamy na tę duchową ucztę.
7. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz ośrodka „Metanoia” w Czarnej Białostockiej – ośrodka prowadzącego terapię dla dzieci i młodzieży uzależnionej od narkotyków i środków psychotropowych.