Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 28.05.2017 r.

 

1. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej odbędzie spotkanie uczniów klas trzecich gimnazjum, mających zamiar przyjąć sakrament bierzmowania.
2. W najbliższy czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec i nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do codziennego śpiewania litanii do Serca Pana Jezusa przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17:30. 1 czerwca będziemy w sposób szczególny polecać Panu Bogu dzieci z okazji dnia dziecka.
3. W najbliższym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, w pierwszy piątek na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i do spowiedzi pierwszo piątkowej – pierwszy piątek będziemy odwiedzali również naszych chorych w godz. od 9:00 do 11:00. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po wieczornej Eucharystii rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona w niedzielę rano Mszą Świętą o godz. 6:00.
4. We wtorek 30 maja o godz. 10:00 w naszym kościele odbędzie się pogrzeb jednego ze strażaków, którzy zginęli w pożarze, ratując dawne zabudowania PMB. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.
5. 31 maja wypada czwarta już rocznica odejścia do Pana Ks. Stanisława Zdziecha. Msza Święta w jego intencji będzie odprawiona o godz. 18:00.
6. W następną niedzielę młodzież oazowa będzie zbierać ofiary do puszek na rekolekcje wakacyjne. Prosimy o wsparcie młodzieży naszej parafii.
7. W tym tygodniu:
– 29.05 (pon.) – Wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy;
– 30.05 (wt.) – Święto rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej (Białostockiej Fary);
– 31.05 (śr.) – Święto Nawiedzenia NMP;
– 01.06 (czw.) – Wsp. św. Justyna, Męczennika;
– 03.06 (sob.) – Wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników z Ugandy.
8. Za tydzień, w niedzielę wypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Przypominamy o Nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny. Za tydzień również wypada pierwsza niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
9. W dniach 17-18 czerwca br. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Różane-gostoku. Zapisy na pielgrzymkę odbywają są przez internet – na stronie www.rozanostocka.pl. Całkowity koszt pielgrzymki to 40 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do uczestnictwa.
10. Fundacja Spe Salvi zaprasza do udziału w projekcie „Pomocna dłoń” skierowanym do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Projekt oferuje płatne półroczne staże zawodowe, warsztaty rozwoju osobistego, bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną. Informacje znajdują się na ulotkach wyłożonych na stoliku w przedsionku kościoła.
11. Dzisiaj po Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na rzecz ośrodka „Metanoia” w Czarnej Białostockiej – ośrodka prowadzącego terapię dla dzieci i młodzieży uzależnionej od narkotyków i środków psychotropowych.