Menu Zamknij

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2018 r.

1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszo-piątkowej: spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W pierwszy sobotę zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Również w pierwszą sobotę miesiąca (nie w pierwszy piątek !!!) odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną (w pierwszy piątek wypada Święto Ofiarowania Pańskiego).

2. Zapraszamy do szczególnego przeżywania kolejnej pierwszej soboty miesiąca. Jest to forma naszego przygotowania się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Przypominamy, ze nabożeństwo pierwszo sobotnie jest wynagrodzeniem za zniewagi wyrządzone wobec Niepokalanego Serca Maryi, a także jest szczególną modlitwą o wyzwolenie z nałogów alkoholizmu, narkomanii itp. W pierwszy sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy przedstawiali Panu Jezusowi osoby zniewolone rożnymi nałogami, a później będziemy modlić się za nich na różańcu. Imiona tych osób można wypisywać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej przed ołtarzem.
3. W najbliższym tygodniu:
29.01 (pon.) — wsp. bł. Bolesławy Marii Lament, Dziewicy;
31.01 (sr.) — wsp. św. Jana Bosko, Prezbitera;
02.02 (pt.) — Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Poświęcenie gromnic — podczas każdej Mszy Świętej. Tego dnia modlimy się w intencji zakonników z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Taca będzie przeznaczona na zakony klauzurowe;
03.02 (sob.) — wsp. św. Błażeja, Biskupa i Męczennika. Obrzęd poświęcenia świec i błogosławieństwo św. Błażeja dla osób z dolegliwościami gardła.