Menu Zamknij

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2018 r.

 

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I komunii świętej wraz z rodzicami.
2. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Dzień ten ma nas uwrażliwić na potrzebę niesienia pomocy osobom chorym i na dowartościowanie cierpienia. W dniu chorego jest zwykle udzielany sakrament namaszczenia chorych. Z racji niedzieli modlitwę za chorych z namaszczeniem przeniesiemy na dzień jutrzejszy. Jutro więc, 12 lutego podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będzie udzielany ten sakrament. Mogą go przyjąć osoby chore, które bez żadnej szkody na zdrowiu mogą przybyć do świątyni. Zapraszamy.
3. W najbliższy wtorek, w wieczór przez dniem św. Walentego, zapraszamy małżeństwa naszej parafii na Mszę Świętą o godz. 18:00, podczas której będą odnawiane śluby małżeńskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy również narzeczonych.
4. W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. Jest to czas, w którym wierzący chrześcijanie słuchając Słowa Bożego i trwając na modlitwie, przez pokutę przygotowują się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych podczas obchodów misterium paschalnego. Okres Wielkiego Postu ma podwójny charakter – chrzcielny i pokutny.
5. W Środę Popielcowa zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej z posypaniem głów popiołem. Msze Święte w naszym kościele będą odbywać się o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. W Środę popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ilościowy. Post ilościowy polega na zjedzeniu jednego posiłku dziennie do syta – wolno jednak przyjąć trochę pokarmu rano i wieczorem. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast do zachowania postu ilościowego zobowiązani są wszyscy wierni, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie ukończyli 60-go roku.

6. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni parafialnej będą odbywały się w nastę-pujących dniach: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30; Droga Krzyżowa – w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15; Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki po Mszy Świętej wieczornej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odbywała się w niedzielę zaraz po Mszy Świętej o godz. 13:00.

7. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Czas Wielkiego Postu bardzo sprzyja w podejmowaniu takich ofiar.
8. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, na rozpoczęcie Wielkiego Postu, organizujemy rekolekcje ewangelizacyjne. Rekolekcje te rozpoczną się za tydzień, w niedzielę 18 lutego i potrwają do środy 21 lutego. W tym roku rekolekcje będzie prowadził ks. Roman Trzciński, Misjonarz Miłosierdzia z Warszawy wraz ze Wspólnotą „Woda Żywa”. Kontynuacją tych rekolekcji będzie Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 28 lutego.

9. W najbliższym tygodniu:
15.02 (czw.) – wsp. bł. Michała Sopoćki, Prezbitera.