Menu Zamknij

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2018 r.

 

1. Dzisiaj o godz. 16:30 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR.
2. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszej kościele odbywają się w następujących dniach: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30; Droga Krzyżowa – w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15; Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki po Mszy Świętej wieczornej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odbywała się w niedzielę zaraz po Mszy Świętej o godz. 13:00.
3. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, na rozpoczęcie Wielkiego Postu, organizujemy rekolekcje ewangelizacyjne. Rekolekcje te rozpoczynają się dzisiaj i potrwają do środy włącznie. Witamy w naszej parafii Misjonarza Miłosierdzia ks. Romana Trzcińskiego z Arch. Warszawskiej, który dzisiaj jest wspierany przez członków Wspólnoty „Woda Życia”, której ks. Roman przewodzi.
4. Porządek rekolekcji: poniedziałek, wtorek i środa – Nabożeństwa Ewangelizacyjne: godz. 10:00, 16:30, 19:00. Osoby, które zamówiły Msze Święte na poniedziałek i wtorek na godz. 10:00 i 16:30 proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.
5. W najbliższym tygodniu:
22.02 (czw.) – Święto Katedry św. Piotra.

6. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zalecił, odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, aby w łączności z całym Kościołem powszechnym dzień 23 lutego br. w Archidiecezji Białostockiej był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Prosimy naszych parafian o włączenie się w tę inicjatywę i podjęcie postu i modlitwy w tej intencji.
7. Jedną z praktyk wielkopostnych jest wspomaganie biednych. Caritas naszej Archidiecezji zaprasza do oszczędzania w Wielkim Poście przez wrzucanie zaoszczędzanych pieniędzy do skarbonki. Kartonowe skarbonki można wziąć ze stolika w przedsionku kościoła i wypełnione przynieść na Mszę Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek w darze ołtarza. Zapraszamy również do przekazywania 1% na rzecz Caritas. Informacje nt. nr KRS znajdują się na karteczkach również w przedsionku kościoła.
8. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dla Nauczycieli i Wychowawców odbędą się w dniach 19 – 21 lutego o godz. 19.30 w parafii św. Wojciecha w Białymstoku. Rekolekcje pt. “Duch Święty namaścił mnie i posłał, abym głosił dobrą nowinę” poprowadzi ks. Jan Bielski, wikariusz parafii Chrystusa Króla w Białymstoku.
9. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Białostockiej zaprasza do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku. Wyjazd jest organizowany przy współpracy z Krajowym Biurem Światowych Dni Młodzieży. Z racji na wiele kwestii organizacyjnych osoby zainteresowane wyjazdem powinny zadeklarować swoją chęć udziału do końca lutego bieżącego roku.
10. Zespół Szkół Katolickich w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 rozpoczął nabór uczniów na rok szkolny 2018/19. Placówka zaprasza do: Katolickiej Szkoły Podstawowej (klasy I-VIII), i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego (klasy I-III). Szkoła proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim na wysokim poziomie. Szkoła zaprasza zainteresowanych rodziców i uczniów na dni otwarte. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.

11. Za tydzień, w niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Misje Święte.