Menu Zamknij

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02.2018 r.

 

1. W ubiegłym tygodniu miały miejsce w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne, których kontynuacją może być udział w Seminarium Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie tego seminarium odbędzie się w najbliższą środę, 28 lutego, po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy wszystkich pragnących ożywić swoją wiarę i być z niej zadowolonymi.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, w pierwszy piątek na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W pierwszy piątek odwiedzimy też naszych chorych z posługą sakramentalną w godz. od 9:00 do 11:00. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
3. Przypominamy, że pierwsze soboty miesiąca mają w naszej parafii szczególne znaczenie. Jest to bowiem forma naszego przygotowania się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Przypominamy, że nabożeństwo pierwszosobotnie jest wynagrodzeniem za zniewagi wyrządzone wobec Niepokalanego Serca Maryi, a także jest szczególną modlitwą o wyzwolenie z nałogów alkoholizmu, narkomanii itp. W pierwszą sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy przedstawiali Panu Jezusowi osoby zniewolone różnymi nałogami, a później będziemy modlić się za nich na różańcu. Imiona tych osób należy wypisywać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
4. Od przyszłej niedzieli, a później w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, będziemy przygotowywali się do uczczenia 10-tej rocznicy Cudu Eucharystycznego w Sokółce. Zwieńczeniem tych przygotowań będzie uroczysta celebracja Eucharystii w Sokółce w dniu 7 października br. Jest to zarządzenie ks. Abpa Metropolity Białostockiego Tadeusza Wojdy.
5. Msza Święta ku czci św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 5 marca br. (poniedziałek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. W uroczystości wezmą udział księża biskupi z całej Metropolii Białostockiej, a także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz związków zawodowych „Solidarność”. Zapraszamy do uczestnictwa.

6. Otrzymaliśmy prośbę o przekazanie informacji o poszukiwaniu dawcy szpiku dla pewnego młodego człowieka – ojca półtorarocznej córeczki. Prośba jest kierowana do ludzi zdrowych, w wieku 18 – 50 lat, aby zostali dawcami. https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca – oto strona na której można się zarejestrować.
7. Zbierane dzisiaj ofiary do puszek będą przeznaczone na Misje Święte. Za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby parafii (ogrzewanie).
8. 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet – zachęcamy do modlitwy w intencji niewiast.