Menu Zamknij

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018 r.

1. Kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR odbędzie się za tydzień, w niedzielę. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. W tym tygodniu:
– 13.03 (pon.) – Piąta rocznica wyboru Papieża Franciszka. Módlmy się za naszego Papieża.
3. Msza Święta z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w niedzielę, 18 marca br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.
4. W następny poniedziałek, 19 marca, będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa. W związku z tym, tradycyjnie przyjmujemy ofiary na Mszę Świętą składkową „do św. Józefa”. Będzie ona odprawiona 19 marca o godz. 18:00.
5. Zapraszamy młodych do wspólnego przeżycia XXXIII Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w sobotę, 24 marca br., w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. Obchody rozpoczną się o godz. 14:00, a w programie przewidziane są: koncert ewangelizacyjny, świadectwa, modlitwy oraz festiwal palm wielkanocnych. Spotkanie zwieńczy Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Obchody poprzedzi gra miejska, która rozpocznie się o godz. 10:00. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Betania www.ddm.archibial.pl.
6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lwowa w dniach 17-18-19 sierpnia (piątek, sobota, niedziela). W programie pielgrzymki nawiedzenie Katedry Rzymskokatolickiej, gdzie śluby składał król Jan Kazimierz, polskich narodowych nekropolii – Cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Katedry Grekokatolickiej i Ormiańskiej, zwiedzanie słynnej Opery Lwowskiej, Starówki i innych ważnych dla Polaków miejsc. Istnieje też możliwość spotkania z Metropolitą Lwowskim ks. abp Mieczysławem Mokrzyckim, byłym sekretarzem św. Jana Pawła II. Koszt wyjazdu to 350,- zł.
7. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zaprasza studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich białostockich uczelni wyższych na Akademickie Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w dwóch terminach i w dwóch ośrodkach. I termin: 11-12-13 marca (niedziela – poniedziałek – wtorek), codziennie o godz. 19.30 w kościele św. Rocha w Białymstoku. Poprowadzi je ks. Mirosław Maliński, z Wrocławia. Temat rekolekcji: Zagubieni w depresji – o przyjaźni. II termin: 18-19-20 marca (niedziela – poniedziałek – wtorek), codziennie o godz. 19.30 w Archikatedrze Białostockiej. Poprowadzi je ks. Piotr Żelazko, z Beer Szewa w Izraelu. Temat rekolekcji: Opowieści Pustyni Negew.
8. Za tydzień, w niedzielę będziemy mogli wesprzeć Jakuba Kowejszę, naszego młodego parafianina, który od kilkunastu miesięcy jest nieprzytomny, kupując pamiątki świąteczne, przygotowane przez jego kolegów i nauczycieli ze Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych.