V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03.2018 r.

1. Dzisiaj – kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. Dzisiaj wypada dzień imienin ks. Abpa Seniora Edwarda Ozorowskiego. Polecajmy Bogu Dostojnego Solenizanta.
3. W tym tygodniu rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Odbędą się one w dniach 23-24-25 marca. Msze Święte z nauką rekolekcyjną – w piątek i sobotę w godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Rekolekcje poprowadzi ks. Jose Maniparambil z Indii. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji.
4. Również w tym tygodniu odbędą się rekolekcje dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Dzieci i młodzież znają program rekolekcji. Prosimy, aby rodzice zapoznali się z programem rekolekcji i egzekwowały od dzieci udział w rekolekcjach.
5. W tym tygodniu:
– 19.03 (pon.) – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W związku z tym, tradycyjnie przyjmujemy ofiary na Mszę Świętą składkową „do św. Józefa”. Będzie ona odprawiona o godz. 18:00.
6. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Wieczorem, o godz. 19:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii.
7. Z Niedzielą Palmową związany jest Światowy Dzień Młodzieży. W naszej Archidiecezji odbędzie się on w sobotę 24 marca br., w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. Obchody rozpoczną się o godz. 14:00. Spotkanie zwieńczy Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej.
8. Miejska Droga Krzyżowa odbędzie się w najbliższy piątek i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19:00 przy Katedrze. W związku z tym w naszej parafii nie będzie Drogi Krzyżowej z młodzieżą
9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lwowa w dniach 17-18-19 sierpnia (piątek, sobota, niedziela). Potrzebne są paszporty. Koszt wyjazdu to 350,- zł.
10. Dzisiaj będziemy mogli wesprzeć Jakuba Kowejszę, naszego młodego parafianina, który od kilkunastu miesięcy jest nieprzytomny, kupując pamiątki świąteczne, przygotowane przez jego kolegów i nauczycieli ze Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tzw. „paschałki” – świece na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie ubogich naszej parafii.
12. Przyjmujemy ofiary na kwiaty do „grobu Pańskiego”.
13. W Wielki Poniedziałek tj. 26 marca odwiedzimy chorych ze spowiedzią i komunią świętą wielkanocną w godz. 9-11. Prosimy aby zgłaszać chorych w zakrystii.