Menu Zamknij

NIEDZIELA PALMOWA 25.03.2018 r.

 

1. Kończą się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy ks. Jose za głoszone Słowo Boże i duchowe przygotowanie nas do przeżycia świąt paschalnych. Ks. Jose zostaje w naszej parafii do świąt. W wielki poniedziałek, wtorek i w wielką środę będzie głosił Słowo Boże podczas wieczornych Mszy Świętych i później podczas konferencji w domu parafialnym. Będą to tzw. „rekolekcje ostatniej szansy” dla tych, którzy do tej pory jeszcze nie brali udziału w rekolekcjach.
2. Dzisiaj wieczorem, o godz. 19:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Przejdziemy ulicami Plażową, Przejściową. Turystyczną, Wczasową, Kolonijną, Zdrową, Zuchów.
3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, podczas którego Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach Jego życia, poczynając od Jego wjazdu do Jerozolimy. W wielki poniedziałek, wtorek i wielka środę zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. W te dni będziemy spowiadali od godz. 17:00 do końca Mszy Świętej.
4. W Wielki Poniedziałek odwiedzimy chorych ze spowiedzią i komunią świętą. Odwiedzimy chorych, którym posługujemy w pierwsze piątki miesiąca, jak i tych, których zgłosicie również dzisiaj. Do chorych udamy się w godz. od 9:00 do 11:00.
5. W Wielki Czwartek obchodzimy dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta Krzyżma, podczas której kapłani naszej archidiecezji odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie i zostaną poświęcone oleje święte, będzie sprawowana o godz. 9:00 w Katedrze Białostockiej.
6. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Podczas Mszy Świętej będą wyświęceni do posługi w Zgromadzeniu Liturgicznym nowi ministranci. Taca tego dnia będzie przeznaczona na wsparcie najuboższych rodzin naszej parafii. Prosimy o przyniesienie skarbonek z jałmużną wielkopostną. Spowiadamy od godz. 17:00. Po Mszy Świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy”, gdzie będzie możliwość adorowania Pana Jezusa aż do godz. 24:00. Do godz. 24:00 będziemy również spowiadali, gdyż nasza parafia włączyła się do ogólnopolskiej akcji „noc konfesjonałów”.
7. W Wielki Piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 10:00. Spowiadamy od godz. 17:00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 22:00. Taca tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie Gronu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego, odmawiana codziennie po wieczornym nabożeństwie. W Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików w Polsce post, a więc powstrzymanie się od jedzenia pokarmów mięsnych i umiar w jedzeniu – tylko jeden posiłek.
8. W Wielką Sobotę – adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 10:00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10:00, co godzinę. Ostatnie święcenie odbędzie się o godz. 18:00. Święcenie pokarmów w Kurianach o godz. 12:00. W Wielką Sobotę nie spowiadamy. Zachęcamy do powstrzymania się od jedzenia pokarmów mięsnych.
9. Wigilia Paschalna o godz. 22:00 rozpoczyna obchód Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to najważniejsze nabożeństwo w całym roku liturgicznym. Prosimy o zabranie z sobą świec. Wigilia kończy się procesją rezurekcyjną w nocy. Prosimy o przygotowanie się do procesji wszystkich uczestniczących aktywnie w procesji. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi do sypania kwiatków podczas procesji.
10. W Niedzielę Zmartwychwstania pierwsza Msza Święta będzie celebrowana o godz. 6:00. Później porządek Mszy Świętych będzie taki sam, jak w każdą niedzielę (oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00).
11.Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lwowa w dniach 17-18-19 sierpnia (piątek, sobota, niedziela). Potrzebne są paszporty. Koszt wyjazdu to 350,- zł.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tzw. „paschałki” – świece na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie ubogich naszej parafii.
13. Można też wesprzeć ubogich przez zakup produktów żywnościowych wypełniając nimi torbę „samarytankę”. Prosimy o przyniesienie wypełnionych toreb do Wielkiego Czwartku.
14. Przyjmujemy ofiary na kwiaty do „grobu Pańskiego”.