Menu Zamknij

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 1.04.2018 r.

 

1. W imieniu kapłanów pracujących w naszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne naszym parafianom. Niech Zwycięstwo Chrystusa Zmartwychwstałego wzbudzi w nas wszystkich większą wiarę, rozpali wielką miłość i upewni w nadziei pokładanej tylko w Bogu. Życzymy Bożego pokoju, radości paschalnej i wielu łask Bożych.
2. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do spokojnego i pobożnego przeżycia świętych dni Triduum Paschalnego.
– Jeszcze raz chcę podziękować o. Jose Maniparambilowi za przygotowanie naszej parafii do świąt, przez przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych oraz prowadzenie rekolekcji podczas samego Triduum Paschalnego, w naszym domu parafialnym. Dziękuję również towarzyszącej ojcu tłumaczce p. Katarzynie Polak.
– Dziękuję asyście liturgicznej, wszystkim ministrantom, pani zakrystiance Gosi.
– Dziękuję wszystkim osobom czytającym i śpiewającym podczas liturgii słowa.
– Dziękuję chórowi, w tym roku złożonemu nie tylko z naszych chórzystów, ale i z osób z innych parafii. Serdeczne podziękowania kieruję do muzyków, którzy bardzo chętnie zgodzili się, aby dzisiaj w naszej parafii wyśpiewać chwałę Zmartwychwstałego. Chórzyści i instrumentaliści byli zorganizowani i przygotowywali się pod przewodnictwem ks. Michała Urbana i p. Mariusza Truszkowskiego, naszego organisty.
-Pragnę serdecznie podziękować za przygotowanie tegorocznego „grobu Pańskiego”. To piękne dzieło jest autorstwa ks. Łukasza, któremu wiernie towarzyszył p. Tadeusz Filipczuk oraz wiele osób z naszej parafialnej wspólnotki „wieczory małżeńskie”. Dziękuję naszym parafianom – p. Drozdowskim, którzy ofiarowali kwiaty do grobu, p. Ani, która ofiarowała tkaninę do upiększenia grobu, również  p. Uli za doradztwo artystyczne. Wszystkim serdecznie dziękuję.
– Na koniec chce podziękować naszym księżom, ks. Dariuszowi, ks. Mateuszowi, ks. Łukaszowi, a także gościom ks. prof. Mieczysławowi oraz studentom ks. Piotrowi i ks. Michałowi. Niektórzy przewodniczyli uroczystościom, a wszyscy chętnie śpieszyli spowiadać w konfesjonale. Bardzo serdecznie dziękuję za kapłańską solidność i też braterstwo kapłańskie.
3. Dzisiaj, w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza Święta będzie odprawiona o godz. 6:00 rano. Później porządek Mszy Świętych tak, jak w każdą niedzielę (oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00).
4. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez osiem dni – jest to tzw. oktawa Wielkanocna. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej w poszczególne dni Oktawy. W drugi dzień świąt ofiary zebrane „na tacę” będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne. W drugi dzień świąt nie będzie również Mszy Świętej o godz. 13:00.