Menu Zamknij

II NIEDZIELA WIELKANOCNA 8.04.2018 r.

 

1. Dzisiaj, w Święto Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia jest też Świętem patronalnym Caritas. Jest to dobra okazja, aby podziękować tym wszystkim osobom, które jako wolontariusze pracują w naszym parafialnym Zespole Caritas. Dziękujemy Wam za Wasze wrażliwe serca i pomocne dłonie. Zapraszamy chętnych do posługi w naszym Zespole Caritas. Ofiary do puszek dzisiaj będą przeznaczone na Caritas Archidiecezjalną.
2. Dzisiaj, w Kaplicy w Kurianach obchodzimy uroczystość odpustową. Zapraszamy naszych parafian na Mszę Świętą odpustową o godz. 15:00.
3. Dzisiaj o godz. 13:00 wyruszy spod naszego kościoła VI Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Zakończeniem pielgrzymki będzie uroczysta Msza Święta w Sanktuarium o godz. 15:00. Zapraszamy naszych parafian do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Naszą grupę poprowadzi ks. Dariusz.
4. W tygodniu:
09.04 (pon.)Uroczystość Zwiastowania NMP, przeniesiona w tym roku z 25 marca. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do naszej świątyni szczególnie na Mszę Świętą wieczorną, gdzie będziemy modlić się w intencji poszanowania życia ludzkiego, od poczęcia do naturalnej śmierci ii będziemy podejmować Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Jest to modlitewna pomoc dzieciom poczętym, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodziców poczętego dziecka.
5. Caritas Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza wszystkich Opiekunów, Wolontariuszy i Sympatyków Parafialnych Zespołów Caritas na spotkanie, które odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku (sobota), w ramach obchodów Tygodnia Miłosierdzia, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku przy ul. Radzymińskiej. Początek spotkania o godz. 10:00
6. W związku z 10. rocznicą beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, miesięcznik Archidiecezji Białostockiej „Drogi Miłosierdzia” oraz Stowarzyszanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Białostockiej, zaprasza wiernych do podzielenia się osobistymi lub rodzinnymi wspomnieniami o bł. ks. Michale. Świadectwa te są niezwykle ważne, gdyż dzięki nim możliwe będzie jeszcze lepsze poznanie najbardziej znanego na świecie białostoczanina. Inicjatywie poparcia udzielił Arcybiskup Metropolita Tadeusz Wojda, zapraszając mieszkańców Miasta Miłosierdzia i Archidiecezji, duchownych i świeckich, aby przekazali świadectwa pamięci o naszym Świętym. Wszystkie osoby, które chciałyby podzielić się doświadczeniami osobistego spotkania z ks. Sopoćką, bądź wspomnieniami o ks. Michale przechowywanymi w pamięci rodzin, zapraszamy do kontaktu z redakcją miesięcznika „Drogi Miłosierdzia” lub Stowarzyszeniem Czcicieli Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Białostockiej.
7. Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 serdecznie zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia br., w godz. 10.00 – 13.00. Katolicka Szkoła Podstawowa oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące rozpoczęły nabór na rok szkolny 2018/2019. Placówka proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wy-chowanie w duchu katolickim, a najpilniejsi uczniowie Liceum mogą uczyć się bez czesnego! Informacje na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkola-katolicka.pl
8. Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej zaprasza do odwiedzenia wystawy o domu rodzinnym św. Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach”. Zbudowana w formie domu przypominającego dom Wojtyłów w Wadowicach, pokazuje jego atmosferę i ciepło utrwalone m.in. na archiwalnych fotografiach, poprzez wyjątkowe eksponaty pochodzące ze zbiorów Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach oraz współczesne multimedia. Wystawę można oglądać w budynku Centrum przy ul. Kościelnej 1 A od 9 kwietnia do 11 maja 2018 r. w dni powszednie w godz. 9.30-14.00. Wstęp na wystawę jest wolny.
9. Dnia 12 kwietnia br. (czwartek) o godz. 16.30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbędzie się prezentacja nowego wydania bogato ilustrowanej biografii bł. ks. Michała Sopoćki pt. Ufający autorstwa znanego reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia. Spotkanie poprowadzi Jan Pospieszalski. Wydarzenie patronatem honorowym objął Metropolita Białostocki abp Tadeusz Wojda.