Menu Zamknij

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 29.04.2018 r.

 

1. W najbliższym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj. Jest to miesiąc szczególnie po-święcony NMP. Nabożeństwo majowe w naszym kościele będzie odprawiane każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17:30.
2. Za tydzień – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
3. W tym tygodniu:
02.05 (śr.) – wsp. św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła;
03.05 (czw.) – Uroczystość NMP, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Porządek Mszy Świętych niedzielny – oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00.
04.05 (pt.) – wsp. św. Floriana, Męczennika.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; w pierwszy piątek na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – zapraszamy do spowiedzi pierwszo piątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Święta – w pierwszy piątek odwiedzimy również naszych chorych z posługą sakramentalną (będziemy w godz. od 9:00 do 11:00). W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
5. Zapraszamy do szczególnego przeżywania kolejnej pierwszej soboty miesiąca. Jest to forma naszego przygotowania się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Przypominamy, że nabożeństwo pierwszosobotnie jest wynagrodzeniem za zniewagi wyrządzone wobec Niepokalanego Serca Maryi, a także jest szczególną modlitwą o wyzwolenie z nałogów alkoholizmu, narkomanii itp. W pierwszą sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy przedstawiali Panu Jezusowi osoby zniewolone różnymi nałogami, a później będziemy modlić się za nich na różańcu. Imiona tych osób należy wypisywać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
6. Kancelaria Kurii Metropolitalnej Białostockiej uprzejmie powiadamia, iż Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja 2018 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji.
7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lwowa w dniach 17-18-19 sierpnia, prosimy o wpłacanie należności za udział w pielgrzymce – 350,- zł.
8. W przyszłą niedzielę (w dniu dzisiejszym) po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz jednej z placówek białostockiej Caritas – ośrodek „Metanoia”. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie budynku, w którym dzieci i młodzież uzależniona od narkotyków i środków psychoaktywnych odbywa swoją roczną terapię. Zbiórka ta jest jedną z wielu akcji towarzyszących kampanii charytatywnej Kilometry Dobra, o której więcej można przeczytać a stronie Caritas Archidiecezji Białostockiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!
9. Następne spotkanie w kościele z p. Gosią – w sobotę 5 maja o godz. 14:30.
10. W następną niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 13:00 odbędzie się uroczyste nałożenie szkaplerzy na dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.