Menu Zamknij

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 06.05.2018 r.

 

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz jednej z placówek białostockiej Caritas – ośrodek „Metanoia”. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie budynku, w którym dzieci i młodzież uzależniona od narkotyków i środków psychoaktywnych odbywa swoją roczną terapię.
3. W tym tygodniu:
08.05 (wt.) – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze Święte jak w dzień powszedni.
4. W piątek 11 maja o godz. 18:00 będzie udzielony naszej młodzieży sakrament bierz-mowania. Szafarzem bierzmowania będzie ks. abp Edward Ozorowski. Próba przed bierzmowaniem odbędzie się we czwartek o godz. 16:00. Spowiedź młodzieży o godz. 17:00. Młodych ludzi otrzymujących dary Ducha Świętego polecamy gorącej modlitwie naszych parafian.
5. Za tydzień w niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dzieci z naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Uroczystość ta odbędzie się o godz. 10:00. Dlatego kolejna Msza Święta rozpocznie się o godz. 12:00. W przeddzień I Komunii – w sobotę – dzieci odbędą spowiedź świętą o godz. 16:00.
6. Za tydzień – 13 maja – odbędzie się w naszej parafii, po Mszy Świętej wieczornej, pierwsza w tym roku Procesja Fatimska. Zapraszamy.
7. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek 11 maja. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny
8. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lwowa w dniach 17-18-19 sierpnia, pro-simy o wpłacanie należności za udział w pielgrzymce – 350,- zł.
9. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie wszystkich maturzystów na nabożeństwo majowe dnia 16 maja (środa) o godz. 19.30 do kaplicy seminaryjnej przy ul. Warszawska 46.