Menu Zamknij

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 13.05.2018 r.

 

1. Dzisiaj odbędzie się w naszej parafii, po Mszy Świętej wieczornej, pierwsza w tym roku Procesja Fatimska z Różańcem. Zapraszamy.
2. Różaniec z rozważaniem Tajemnic Światła odbędzie się 16 maja (we środę), w dzień papieski, po wieczornej Mszy Świętej.
3. Wieczór modlitewno-patriotyczny z okazji imienin księdza Stanisława Suchowolca, prowadzony przez naszą młodzież, odbędzie się w najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej.
4. Natomiast w sobotę odbędzie się bieg im ks. Stanisława Suchowolca. Rozpocznie się on Mszą Świętą o godz. 11:00 w naszym kościele, a zakończy się na placu przed Teatrem im. Węgierki.
5. W tym tygodniu:
15.05 (wt.) – Święto św. Macieja, Apostoła;
16.05 (śr.) – Święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera, Męczennika, Patrona Polski.
6. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypomina-my o kończącym się czasie spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej
7. Modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego organizowane przez wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia Archidiecezji Białostockiej odbędzie się dnia 19 maja br. w Katedrze Białostockiej. Rozpoczęcie o godz. 20:00, uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Bpa Henryka Ciereszki o godz. 22.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
8. VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w dniach 1 – 2 czerwca 2018 roku. Zapraszamy do wyjazdu we własnym zakresie oraz w formie zorganizowanej. W Białymstoku organizowany jest wyjazd autokarowy z nawiedzeniem grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie oraz nawiedzeniem Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce koło Częstochowy. Bliższe informacje oraz zapisy pod nr tel. 664 780 079.
9. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie wszystkich maturzystów na nabożeństwo majowe dnia 16 maja (środa) o godz. 19.30 do kaplicy seminaryjnej przy ul. Warszawska 46.
10. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lwowa w dniach 17-18-19 sierpnia, prosimy o wpłacanie należności za udział w pielgrzymce – 350,- zł.
11. Za tydzień w niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.
12. Kolejny już raz organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce dnia 15 maja. Zużyty sprzęt będzie można już zwozić od rana. Odbiór nastąpi o godz. 14:30.