NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20.05.2018 r.

1. W dniu dzisiejszym za odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny.
2. W dniu dzisiejszym przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.
3. Za tydzień w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR. Początek o godz. 15:00.

4. W tym tygodniu:
– 21.05 (pon.) – Święto NMP Matki Kościoła;
– 24.05 (czw.) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitwy o świętość kapłanów. Tego dnia modlimy się również za kościół katolicki w Chinach.
– 26.05 (sob.) – Wsp. św. Filipa Nereusza, Prezbitera. Tego dnia wypada Dzień Matki. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszych mam – żyjących i tych, które już odeszły do Pana.
5. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
6. 27 maja 2018 roku odbędzie się w Białymstoku Marsz dla życia i rodziny. Początek marszu o godz. 13.30 z placu przed kościołem św. Rocha. Zakończenie przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.
7. VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w dniach 1 – 2 czerwca 2018 roku. Zapraszamy do wyjazdu we własnym zakresie oraz w formie zorganizowanej. W Białymstoku organizowany jest wyjazd autokarowy z nawiedzeniem grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie oraz nawiedzeniem Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce koło Częstochowy. Bliższe informacje oraz zapisy pod nr tel. 664 780 079.
8. Fundacja Spe Salvi zaprasza do udziału w kolejnej edycji warsztatów wokalnych, które odbędą się w dniach 7 – 10 czerwca w Kinie TON przy ul. Rynek Kościuszki 2 w Białymstoku. Warsztaty będą duchowym i wokalnym przygotowaniem do koncertu, który zostanie wykonany w niedzielę, 10.06.2018 roku, o godz. 20.30 przed białostocką Katedrą. Informacje szczegółowe i zapisy na warsztaty na stronie internetowej BoguDzwieki.archibial.pl.
9. Tegoroczna Pielgrzymka kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 26 maja. Pielgrzymka wyruszy z Katedry białostockiej o godz. 14.00, a zakończy się Mszą św. w Świętej Wodzie o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.