Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 27.05.2018 r.

 1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR. Początek o godz. 15:00.
 2. W dniu dzisiejszym odbędzie się w Białymstoku Marsz dla życia i rodziny. Początek marszu o godz. 13.30 z placu przed kościołem św. Rocha. Zakończenie przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.
 3. W tym tygodniu:

– 29.05 (wt.) – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy;

– 30.05 (śr.) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej;

– 31.05 (czw.) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (tzw. Boże Ciało). Tego dnia Msze Święte – godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się uroczysta procesja eucharystyczna. Wyjdziemy na zewnątrz naszej świątyni, aby w ten sposób zaświadczyć o naszej wierze w Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W procesji (tradycyjnie) pójdziemy razem z parafią z Dojlid Górnych. Nasza parafia jest odpowiedzialna za przygotowanie ołtarzyka przy ul. Eliasza. Prosimy wszystkich naszych parafian o obecność na procesji. Prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o umożliwienie im uczestnictwa w procesji. Pamiętajmy o właściwym ubiorze – godnym i stosownym dla uroczystości kościelnych. Po Bożym Ciele będziemy obchodzić tradycyjną „Oktawę Bożego Ciała”. Każdego dnia – od piątku do czwartku następnego tygodnia będziemy śpiewali nieszpory eucharystyczne i szli w procesji dookoła kościoła. Dzieci, które będą uczestniczyły w procesji prosimy, aby zbierały się w Boże Ciało w salce obok kościoła o godz. 9:45, a w „Oktawie” o godz. 17:45.

– 01.06 (pt.) – wsp. św. Justyna, Męczennika. Tego dnia – w dzień dziecka – niech wszystkie dzieci z naszej parafii przyjdą do kościoła na Mszę Świętą wieczorną. Będziemy za nie szczególnie się modlić i błogosławić.

 1. Wraz z „Oktawą Bożego Ciała” rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe. Każdego dnia przez cały czerwiec, również i podczas „Oktawy”, będziemy śpiewali Litanię do Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.
 2. W najbliższym tygodniu wypada również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni będą połączone z obchodami Oktawy Bożego Ciała. W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi – spowiadamy pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W ten pierwszy piątek odwiedzimy również naszych chorych, od godz. 9:00 do 11:00.
 3. Przypominamy, że w pierwszą sobotę modlimy się o wolność o uzależnień i nałogów naszych braci i sióstr. Kartki z imionami osób, które szczególnie chcemy polecać Panu Bogu, można wrzucać do skrzynki znajdującej się pod ołtarzem. Imiona tych osób będziemy później odczytywali podczas różańca.
 4. W tym tygodniu, 31 maja, wypada już 5-ta rocznica śmierci ks. S. Zdziecha. Msza Święta w jego intencji będzie odprawiona w Boże Ciało o godz. 10:00.
 5. Już dzisiaj zapowiadamy festyn parafialny związany z naszym odpustem Niepokalanego Serca Maryi. Festyn odbędzie się w dniach 9 i 10 czerwca. Szczególnym gościem festynu będzie zespół „Arka Noego”, który na scenie przed naszym kościołem wystąpi 9 czerwca o godz. 16:00.
 6. Od wrześni br. powstaje w Białymstoku Szkoła Podstawowa dla chłopców o nazwie Ster. Obecnie trwa rekrutacja 7-latków, czyli rocznika 2011. „Sterniki”, bo tak popularnie nazywane są te szkoły, istnieją w wielu miastach Polski, a na świecie jest ich ok. 500. Powstały z inicjatywy św. Josemaríi Escrivy, który propagował nauczanie w duchu wartości chrześcijańskich. Szkoła proponuje przede wszystkim spersonalizowany model nauczania oraz wychowywanie w cnotach. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z tym projektem. Pod kościołem są ulotki.
 7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie Grona Przyjaciół naszego Seminarium na Mszę Świętą i nabożeństwo majowe oraz agapę 29 maja (wtorek) o godz. 17.00.
 8. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lwowa w dniach 17-18-19 sierpnia, prosimy o wpłacanie należności za udział w pielgrzymce – 350,- zł.