Menu Zamknij

IX NIEDZIELA ZWYKŁA 3.06.2018 r.

 

1. Pragniemy serdecznie podziękować naszym parafianom za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie brali udział w procesji niosąc sztandary, chorągwie i inne utensylia procesyjne. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom – szczególnie tym najmłodszym, za sypanie kwiatków. Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu i panu organiście Mariuszowi, asyście ministranckiej i p. Gosi – zakrystiance. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do tych wszystkich, którzy zatroszczyli się o przygotowanie ołtarzyka. Wszystkim serdeczne – „Bóg zapłać”.
2. Trwa „Oktawa Bożego Ciała”. Codziennie, aż do czwartku, 7 czerwca, po wieczornej Mszy Świętej, śpiewamy Nieszpory Eucharystyczne i idziemy w procesji dookoła kościoła. Zapraszamy do brania udziału w tym tradycyjnym nabożeństwie, wyrażającym naszą wiarę w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
3. Oktawa Bożego Ciała zakończy się we czwartek, 7 czerwca. Tradycyjnie na zakończenie Oktawy będziemy udzielali błogosławieństwa dzieciom, a także poświęcimy kwiaty i zioła. Później będzie ognisko i niespodzianka dla dzieci.

4. W najbliższą sobotę 9.06, będziemy obchodzili uroczystość patronalną naszej parafii – Niepokalanego Serca Maryi. Jest to nasz parafialny odpust, który przedłużymy w niedzielę. Porządek Mszy Świętych w sobotę: godz. 8:00, 10:00 i 18:00. W niedziele – porządek niedzielny. Uroczystość odpustową zakończymy w niedzielę procesją eucharystyczną po Mszy Świętej o godz. 11:30.

5. W związku z odpustem organizujemy festyn parafialny Festyn odbędzie się w dniach 9 i 10 czerwca. Szczególnym gościem festynu będzie zespół „Arka Noego”, który na scenie przed naszym kościołem wystąpi 9 czerwca o godz. 16:00. Wieczorem tego dnia, o godz. 19:00 na scenie przed kościołem, odbędzie się również wieczór uwielbienia prowadzony przez zespół „Powołani By Wielbić”. W niedzielę natomiast festyn rozpocznie się o godz. 14:00. W programie niedzielną – atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnia, plac zabaw ośmiornica, gigantyczne piłkarzyki. W czasie festynu będą serwowane kiełbasa z grilla i grochówka, a także lody, wata cukrowa, popcorn, kawa i herbata. W związku z tym będziemy też prosili o ofiary na malowanie kościoła. Festyn w niedzielę potrwa do godz. 18:00.
6. W tym tygodniu:
– 05.06 (wt.) – wsp. św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika;
– 08.06 (pt.) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od jedzenia pokarmów mięsnych.
7. W niedzielę, 10 czerwca br., przypada I rocznica święceń biskupich oraz ingresu do Katedry białostockiej Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity będzie sprawowana o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w intencji naszego Arcypasterza.
8. Za tydzień, w niedzielę młodzież oazowa naszej parafii, będzie zbierała ofiary do puszek, na wsparcie ich wyjazdów na rekolekcje oazowe podczas wakacji.
9. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lwowa w dniach 17-18-19 sierpnia, prosimy o wpłacanie należności za udział w pielgrzymce – 350,- zł.