Menu Zamknij

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.06.2018 r.

 

1. W najbliższy piątek – zakończenie roku szkolnego. Msza Święta dziękczynna za mi-niony rok, z prośbą o dobre przeżycie wakacji odbędzie się 22.06 o godz. 8:00. Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii.
2. Od przyszłej niedzieli nie będzie (podczas wakacji) Mszy Świętej z dziećmi o godz. 13:00. Podczas wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W ważnych sprawach, takich jak pogrzeb albo wezwanie księdza do osoby chorej umierającej trzeba dzwonić na telefon księdza dyżurnego.
3. Ks. Piotr Boguta wyjeżdża na misje do Peru. Uroczystego wręczenia ks. Piotrowi krzyża misyjnego dokona ks. Abp Tadeusz Wojda dnia 28.06 w naszym kościele o godz. 18:00. Natomiast w najbliższą niedzielę 24.06 będziemy mogli wesprzeć materialnie naszego misjonarza. Dlatego też taca będzie przeznaczona w całości ks. Piotrowi. Wesprzyjmy hojnie ks. Piotra.
4. Za tydzień, w niedzielę, odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 21.06 (czw.) – wsp. św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika;
– 23.06 (sob.) – Dzień Ojca. Módlmy się w intencji ojców: za zmarłych, aby cieszyli się w wieczności przebywaniem u Ojca w niebie, za żyjących aby dobrze spełniali swoje ojcowskie zadania i cieszyli się wdzięcznością swoich dzieci.
6. W dniach 22-24 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 38. Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 22 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 24 czerwca, uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Koszt udziału w pielgrzymce z naszej parafii – 20,- zł. Powrót z Różanegostoku we własnym zakresie. Bagaże należy zdawać we czwartek w godz. 19:00 – 20:00.
7. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2018 roku. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą od 23 do 29 lipca br., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze, ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi.
8. Parafia w Grabówce zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 22.06 przy Szk. Podst. Nr 15, przy ul. Jodłowej w godz. od 16:00 do 22:00. O godz. 20:00 z koncertem wystąpi p. Zenon Martyniuk. Podczas festynu będą zbierane ofiary na rehabilitację Jakuba Kowejszy – naszego parafianina.
9. Dzisiaj zbierane ofiary do puszek będą przeznaczone na remont kaplicy w Halickich.. Dziękujemy za ofiarność.
10. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lwowa w dniach 17-18-19 sierpnia, prosimy o wpłacanie należności za udział w pielgrzymce – 350,- zł.
11. Uczestnicy rekolekcji oazowych mogą odbierać w zakrystii karty uczestnictwa.