Menu Zamknij

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 5.08.2018 r.

 

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła po Mszy Świętej o godz.11:30.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 06.08 (pon.) – Święto Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 18:00;
– 08.08 (śr.) – Wsp. św. Dominika, Prezbitera;
– 09.08 (czw.) – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, Pa-tronki Europy;
– 10.08 (pt.) – Wsp. św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika;
– 11.08 (sob.) – Wsp. św. Klary, Dziewicy.
3. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień – pamiętajmy o tradycji powstrzyma-nia się picia wszelkich napojów alkoholowych w tym miesiącu. Niech to będzie nasza ekspiacja za grzechy tych, którzy nadmiernie piją i tworzą obyczaj pijacki – bądźmy twórcami kultury niepicia alkoholu.
4. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza do udziału w rekolek-cjach, które są duchową pomocą w przeżywaniu sierpnia – miesiąca abstynencji. Rekolekcje odbędą się w następujących terminach:- 10-12 sierpnia w par. MB Pocieszenia w Krypnie,- 17-19 sierpnia w par. św. Kazimierza w Białymstoku,- 24-26 sierpnia w par. NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach,- 26-28 sierpnia w par. Opatrzności Bożej w Michałowie. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość naszego Narodu. Zapraszamy również na comiesięczną modlitwę w intencji osób uzależnionych, która odbywa się w I soboty miesiąca w naszej parafii o godz. 18.00.