Menu Zamknij

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2.09.2018 r.

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. Jutro, 3 września, rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8:00 rano.
3. Jak już informowaliśmy, w tym tygodniu w dniach 7-8-9 września (piątek, sobota, niedziela), odbywać się będzie w naszej parafii tzw. „czterdziestogodzinne nabożeństwo”. Jest to czas odnowienia naszej wiary w Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Ignasiak, Krajowy Moderator KWC z Katowic. Porządek rekolekcyjny jest następujący: w piątek  Msze Święte z nauką rekolekcyjną będą odbywały się o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. W sobotę o godz. 10:00, i 18:00. Nie będzie Mszy św o godz 16:30. W niedzielę – jak zwykle. Piątek i sobota są dniami przeznaczonymi na spowiedź świętą. Prosimy o skorzystanie z możliwości wyspowiadania się. Niech spowiedź w ramach rekolekcji będzie zapoczątkowaniem praktyki spowiedzi pierwszopiątkowej. Niech rodzice zadbają o spowiedź swoich dzieci.
4. Wraz z czterdziestogodzinnym nabożeństwem odnawiamy w naszej parafii praktykę codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Codzienna adoracja odbywa się od godz. 16:00 do 18:00. Podczas czterdziestogodzinnego nabożeństwa można będzie zapisywać się na listę osób, które pragną podjąć się adoracji Najświętszego Sakramentu.
5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną, po raz pierwszy po wakacjach, naszych chorych. Udamy się do tych samych chorych, których odwiedzaliśmy w ubiegłym roku. Jeżeli zaszły w tym względzie jakieś zmiany, to prosimy o poinformowanie nas.
6. Za tydzień, w niedzielę rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Początek o godz. 16:00.

7. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 03.09 (pon.) – Wsp. św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;
– 08.09 (sob.) – Święto Narodzenia NMP.
8. 28. Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru pod hasłem „Przez Sybir do Niepodległej” odbędzie się w Białymstoku w piątek, 7 września br. Rozpocznie się on o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim i przejdzie ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11:30 Mszę Świętą odprawi Arcybiskup Edward Ozorowski. Do udziału w Marszu i Mszy Świętej zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.
9. Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych Archidiecezji Białostockiej zaprasza na spotkanie: 9 września 2018 roku o godz. 17.00 w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku. W programie: niedzielna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie formacyjne na temat „Wytycznych pastoralnych do adhortacji Amoris Laetitia”. Comiesięczne spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w 2 niedzielę miesiąca o godz. 17.00.
10. 34. (jednodniowa) Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 8 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Od dziś przyjmujemy zapisy na udział w tej pielgrzymce. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.
11. W następną niedzielę ofiary do puszek będą zbierane na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne naszej Archidiecezji.