Menu Zamknij

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9.09.2018 r.

 

1. Kończymy tzw. „czterdziestogodzinne nabożeństwo”. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli skorzystać w tych dniach z adoracji Najświętszego Sakramentu, słuchać głoszo-nego słowa, przyjąć Pana Jezusa w sakramencie pokuty i eucharystii. Dziękuję prowadzącemu nasze skupienie – ks. Wojciechowi Ignasiakowi, za moc słowa, świadectwo życia kapłańskiego i radość. Zakończeniem naszych rekolekcji będzie procesja eucharystyczna dookoła kościoła, po Mszy Świętej o godz. 11:30.
2. Dzisiaj odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
3. Dzisiaj również w naszej parafii rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Początek o godz. 16:00.
4. Wraz z czterdziestogodzinnym nabożeństwem odnawiamy w naszej parafii praktykę codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Codzienna adoracja odbywa się od poniedziałku do piątku, w godz. od 16:00 do 18:00. Po Mszy Świętej, w przedsionku kościoła można będzie zapisać się na listę adorujących Najświętszy Sakrament.
5. Zapraszamy na Różaniec Fatimski we czwartek – 13 września, po Mszy Świętej wie-czornej, a w niedzielę za tydzień – 16 września, na Różaniec Papieski, również po Mszy Świętej wieczornej.
6. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 12.09 (śr.) – Wsp. Najświętszego Imienia Maryi;
– 13.09 (czw.) – Wsp. św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła;
– 14.09 (pt.) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
– 15.09 (sob.) – Wsp. NMP Bolesnej.
7. W dniach 9-15 września br. będziemy przeżywać w Polsce VIII Tydzień Wychowania, będący wspólną inicjatywą Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Z tej okazji we wtorek 11 września o godz. 11.00 w katedrze będzie sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, dla uczniów i wychowanków przedszkoli, szkół i placówek katolickich, dla rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz wszystkich zatroskanych o wychowanie katolickie.
8. Msza św. w intencji pracowników i funkcjonariuszy podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej i ich rodzin, będzie sprawowana w katedrze białostockiej dnia 13 września br. (czwartek) o godz. 9.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Henryka Ciereszki. Zapraszamy do uczestnictwa.

9. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 15 września br. Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 11.00, a zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
10. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 16 września br. i przebiegać będzie według następującego porządku: godz. 11.00 – Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Abp Edwarda Ozorowskiego. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. Zapraszamy do uczestnictwa.