Menu Zamknij

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.09.2018 r.

 

1. Dzisiaj, po wieczornej Mszy Świętej, zapraszamy na Różaniec Papieski, odmawiany dookoła kościoła.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 18.09 (wt.) – Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski;
– 20.09 (czw.) – Wsp. św. Andrzeja Kim Taegona i Towarzyszy, Męczenników
– 21.09 (pt.) – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Mateusz Bajena. Msza Święta w Jego intencji będzie odprawiona w piątek o godz. 18:00.
3. Spotkanie zelatorów Żywego Różańca wszystkich parafii Archidiecezji Białostockiej, odbędzie się w salach przy Katedrze białostockiej w sobotę, 22 września 2018 roku. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
4. Serdecznie zapraszamy wszystkich Wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas na uroczystą Mszę Św., która odbędzie się w dniu 23 września 2018 roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku o godz. 15.00.
5. Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku z okazji Dnia Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w piątek, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Z tej okazji też, w przeddzień czyli we czwartek, 27 września, odbędzie się procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Procesja rozpocznie się o godz. 19.00, a poprzedzi ją Msza św. Wszystkich mieszkańców miasta zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. W dniach 22-23 września 2018 roku odbędzie się XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze. W związku z tym wydarzeniem uroczyste świętowanie rocznicy ślubu i odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżeństw Archidiecezji Białostockiej będzie miało miejsce 29 września 2018 roku /sobota/ o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Henryk Ciereszko.
7. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii świeckich misjonarzy pracujących w Sarajewie. Posłuchajmy ich świadectwa. Po Mszy Świętej będzie można ich wesprzeć materialnie. Bardzo dziękujemy za wsparcie.
8. Zapisujemy chłopców z klas III Sz. P. do grona ministrantów.

9. 21.09.2018 po Mszy św. o godz. 18 spotkanie ministrantów młodszych( nie należacych do asysty) i ich rodziców z ks. Proboszczem. Obecność obowiązkowa.
10. W sobotę 22.09.2018 jest Archidiecezjalny Zjazd Ministrantów w Kopisku. Spotykamy się o godz. 10 pod kosciołem. Ministranci biorą komże i sportowe ubranie. W planie Msza św., ognisko, zabawy z nagrodami.
11. 30.09.2018 po Mszy Św. o godz. 13 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących sie do I Komunii Świętej.