Menu Zamknij

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 23.09.2018 r.

 

1. Za tydzień, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 13:00, odbędzie się spotkanie z dziećmi i ich rodzicami przed I Komunią Świętą w przyszłym roku.
2. Pierwsze w tym roku spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie w piątek 5 października. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00. Na spotkanie są zapraszamy młodzież z kl. 6, 7, 8 SP oraz 3 Gimnazjum. Po Mszy Świętej spotkanie dla wszystkich w Domu Parafialnym.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 27.09 (czw.) – Wsp. św. Wincentego a Paulo, Prezbitera;
– 28.09 (pt.) – Wsp. św. Wacława, Męczennika;
– 28.09 (pt.) (również) – Uroczystość bł. Michała Sopoćki, Prezbitera, Patrona Miasta Białegostoku.
– 29.09 (sob.) – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
4. Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku z okazji Dnia Patrona Miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w piątek, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Z okazji Święta Patronalnego naszego Miasta, w przeddzień czyli we czwartek, 27 września, odbędzie się procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Procesja rozpocznie się o godz. 19.00, a poprzedzi ją Msza Święta. Relikwie bł. ks. M. Sopoćki będą wystawione w Katedrze Białostockiej 29.09 w godz. od 6:00 do 19:00. Z okazji Święta Patronalnego naszego Miasta – koncert zespołów „WINNICA” i „ZAKOPOWER” – 29.09 (sobota) na Rynku Kościuszki. Wydarzeniom będzie towarzyszył Jarmark Jesienny na Rynku Kościuszki, przed Ratuszem, w dniach 26-30.09.
5. 28 września, w Uroczystość bł. Michała Sopocki, Patrona Miasta Białegostoku, organizowana jest ogólnoświatowa akcja „Iskra Bożego Miłosierdzia”, polegająca na odmawianiu o godz. 15:00 Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach, skrzyżowaniach i placach miast całego świata. Zapraszamy naszych parafian do modlitwy o Boże Miłosierdzie w najbliższy piątek, na Rondzie przy ”Sklejkach”, o godz. 15:00.
6. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżeństwa w wieku prokreacyjnym do udziału w Formacji Małżeństw, organizowanej w ramach Studium Życia Rodzinnego. Celem formacji jest wykształcenie parafialnych trenerów małżeństw, którzy będą służyć wsparciem w parafiach, prowadzić parafialne poradnie rodzinne, organizować katechezy przedmałżeńskie oraz spotkania o tematyce kierowania płodnością. Spotkania będą odbywać się dwa razy w miesiącu, w soboty, w godzinach 9.00 – 14.00. Dzieciom zapewniamy na czas formacji fachowa opieka. Warsztaty są bezpłatne. Informacje o terminach zajęć, szczegółowy program dostępne na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin www.rodzinabialystok.pl, na plakatach i ulotkach. Zgłoszenia do 13 października.
7. Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego „PROMYK” prowadzona przez Caritas Archidiecezji Białostockiej mająca swoją siedzibę przy parafii św. Jana Chrzciciela na Dojlidach Górnych zaprasza dzieci młodzież w wieku 7-15 lat na zajęcia świetlicowe. Świetlica zapewnia pomoc w nauce organizację czasu wolnego i inne a także podwieczorek. Zapraszamy. Kontakt u nas – w zakrystii lub w kancelarii albo bezpośrednio w parafii na Dojlidach Górnych.
8. Dzień Jedności Rolniczej odbędzie się w niedzielę, 30 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w Wasilkowie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne plony.