Menu Zamknij

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.09.2018 r.

 

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 13:00, odbędzie się spotkanie z dziećmi, przygotowującymi się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
2. Pierwsze w tym roku spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie w piątek 5 października. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00. Na spotkanie jest zaproszona młodzież z kl. 6, 7, 8 SP oraz 3 Gimnazjum. Po Mszy Świętej spotkanie dla wszystkich w domu parafialnym.
3. Jutro rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. W naszej świątyni nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą, o godz. 17:30. Zapraszamy również do modlitwy rodzinnej – w Waszych domach.
4. Zapraszamy dorosłych na ewangelizacyjny kurs „Alpha”, który się rozpocznie 10 października o godz. 18.45 w domu parafialnym. Za tydzień do naszej parafii przybędą osoby, które ukończyły taki kurs i podzielą się świadectwem wiary.
5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszo piątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00). W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa w intencji o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisywać na kartkach i wrzucać do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
6. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
7. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 01.10 (pon.) – Wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła;
– 02.10 (wt.) – Wsp. św. Aniołów Stróżów;
– 04.10 (czw.) – Wsp. św. Franciszka z Asyżu;
– 05.10 (pt.) – Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy.
8. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 6 października br. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Zakończenie o godz. 14.30. Zapraszamy do uczestnictwa.

9. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, w 10. rocznicę Wydarzeń Eucharystycznych, zostanie odprawiona w niedzielę, 7 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.
10. Za tydzień, w niedzielę będziemy zbierali do puszek ofiary przeznaczone na Caritas parafialną
.