Menu Zamknij

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 7.10.2018 r.

 

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. W miesiącu październiku zapraszamy do odmawiania Różańca Świętego. W naszej świątyni nabożeństwo różańcowe odprawiane jest każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą, o godz. 17:30. Zachęcamy do odmawiania różańca w Waszych domach i rodzinach.
3. W sobotę, 13 października, po Mszy Świętej wieczornej będziemy modlić się odmawiając Różaniec Fatimski dookoła kościoła. Z tej racji różańca przed Mszą Świętą wieczorną nie będzie.
4. W niedzielę, za tydzień odbędzie się spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR. Rozpo-częcie o godz. 17:00.
5. Zapraszamy dorosłych na ewangelizacyjny kurs „Alpha”, który się rozpocznie 10 października o godz. 18.45 w domu parafialnym. Po ogłoszeniach usłyszymy świadectwa osób, które taki kurs przeżywały.
6. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 11.10 (czw.) – Wsp. św. Jana XXIII, Papieża;
– 13.10 (sob.) – Wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera.
7. Podajemy do wiadomości, iż decyzją Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kościół św. Rocha w Białymstoku został podniesiony do rangi Bazyliki Mniejszej. Uroczystego ogłoszenia tego faktu dokona Nuncjusz Apostolski w Polsce dnia 14.10. br. podczas Mszy Świętej o godz. 11:00. Zapraszamy do uczestnictwa w tym niecodziennym wydarzeniu.
8. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019. Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego, z udziałem Władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie w niedzielę 14 października o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej.
9. W niedzielę 14 października br. Kościół w Polsce będzie przeżywał XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W trud wychowania młodego pokolenia Polaków włącza się już od osiemnastu lat Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Stypendia wypłacane blisko dwóm tysiącom uczniów i studentów z całej Polski pozwalają im rozwijać swoje dary i talenty. W przyszłą niedzielę, podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Wierzymy, że stypendyści będą w przyszłości świadkami wartości duchowych, rodzinnych i patriotycznych w duchu nauczania Papieża Polaka.
10. Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę, 13 października br. W programie: Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej, a po niej występy chórów Seniorów i nabożeństwo różańcowe z Aktem Zawierzenia Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.
11. Dzień Dawcy Szpiku odbędzie się w niedzielę, 14 października 2018 roku, w godz. 7.30-19.30, przy parafii św. Wojciecha w Białymstoku w Oratorium św. Jerzego (ul. Warszawska 46a). Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg. W tym dniu będzie możliwość rejestracji potencjalnych dawców szpiku.
12. Dzisiaj zbierane do puszek ofiary będą przeznaczone na Caritas parafialną.