Menu Zamknij

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2018 r.

 

1. W dniu dzisiejszym Kościół w Polsce przeżywa XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W trud wychowania młodego pokolenia Polaków włącza się już od osiemnastu lat Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Stypendia wypłacane blisko dwóm tysiącom uczniów i studentów z całej Polski pozwalają im rozwijać swoje dary i talenty. Dzisiaj, podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Wierzymy, że stypendyści będą w przyszłości świadkami wartości duchowych, rodzinnych i patriotycznych w duchu nauczania Papieża Polaka.
2. Dzisiaj odbędzie się spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR. Rozpoczęcie o godz. 17:00.
3. Zapraszamy dorosłych na ewangelizacyjny kurs „Alpha”, który odbywa się w każdą środę o godz. 18.45 w domu parafialnym.
4. Zapraszamy również na katechezy dla dorosłych, które w najbliższych tygodniach – w poniedziałki i czwartki – będzie głosić Droga Neokatechumenalna.
5. Zachęcamy do odmawiania Różańca Świętego. W naszej świątyni nabożeństwo różańcowe odprawiane jest każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą, o godz. 17:30. Zachęcamy do odmawiania różańca w Waszych domach i rodzinach.
6. W najbliższy wtorek, 16 października, będziemy odmawiali różaniec po Mszy Świętej wieczornej. Z racji dnia papieskiego, przez przyczynę św. Jana Pawła II, będziemy odmawiali różańcowe Tajemnice Światła dookoła kościoła.
7. W liturgii najbliższego tygodnia:
15.10 (pon.) – Wsp. św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła;
16.10 (wt.) – Wsp. św. Jadwigi Śląskiej;
17.10. (śr.) – Wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;
– 18.10. (czw.) – Święto św. Łukasza Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz. Swoją modlitwą i życzeniami okażmy mu swoją życzliwość. Msza Święta w intencji ks. Łukasza będzie odprawiona we czwartek o godz. 18:00.
20.10. (sob.) – Wsp. św. Jana Kantego, Prezbitera.
8. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji Misji Świętych. Zachęcamy do składania duchowych oraz materialnych ofiar w intencji Misji. Taca w następną niedzielę będzie przeznaczona na Misje Święte.
9. Triduum Różańcowe organizowane przez Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego, odbędzie się w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku w dniach 19 – 21 października br. Będzie to modlitewne czuwanie w intencji Kościoła, Ojczyzny i o pokój na świecie.
10. Akademickie Katechezy Przedmałżeńskie „Laboratorium miłości” – od 15 października do 10 grudnia, w poniedziałki, godz. 18.00 – 19.30, salka nr 9 “Winnica” za zakrystią katedry białostockiej.
11. Warsztatowe Katechezy Przedmałżeńskie „Wieczory dla Zakochanych” – od 16 października do 11 grudnia, we wtorki, godz. 18.00 – 21.00, parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy w Białymstoku. Zgłoszenia drogą mailową przez stronę www.spotkaniamalzenskie.pl
12. Duszpasterstwo Rodzin i Diakonia Życia Ruchu Światło – Życie zapraszają na obchody Dnia Dziecka Utraconego 15 października 2018 o godz. 18.00 roku w Katedrze Białostockiej. W programie spotkania: Eucharystia i Różaniec z rozważaniami w intencji rodziców po stracie dziecka. W trakcie spotkania będzie można wpisać imiona swoich zmarłych dzieci w Księdze Dzieci Utraconych, a także uzyskać informacje na temat pochówku dzieci zmarłych przed urodzeniem.
13. Duszpasterstwo Rodzin i Fundacja „Serce w sercu” zapraszają na Msze święte w intencji ochrony życia ludzkiego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w niedzielę 21 października 2018 roku.