Menu Zamknij

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 21.10.2018 r.

 

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji Misji Świętych. Zachęcamy do składania duchowych oraz materialnych ofiar w intencji Misji.
2. Przyjmujemy na „wypominki”. Za wspomnianych w „wypominkach” zmarłych będziemy modlili się 1, 2 i 3 listopada odmawiając różaniec o godz. 17:00. O godz. 18:00 będzie za tych zmarłych odprawiona Msza Święta.
3. Już dzisiaj zapowiadamy, iż nabożeństwa związane z modlitwą za zmarłych, w pierwszych dniach listopada, będą miały następujący porządek:
1 listopada o godz. 13:00 – procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych i poświęcenie pomników nagrobnych;
2 listopada o godz. 11:30 – procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych i poświęcenie pomników;
4 listopada (niedziela) o godz. 15:00 – Msza Święta na cmentarzu.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
22.10 (pon.) – Wsp. św. Jana Pawła II, Papieża.
5. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Poświęcenia Kościoła.
6. Msza św. z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego będzie sprawowana w Katedrze białostockiej w niedzielę, 28 października br. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.
7. Za tydzień, w niedzielę 28 października, będzie obchodzony w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi w Pakistanie.
8. Parafia w Mońkach serdecznie zaprasza na spotkanie Misyjne Rodziny Radia Maryja i środowisk misyjnych naszej Archidiecezji, które odbędzie się w Mońkach, 29 października w par. p.w. MB Częstochowskiej. Początek o godz. 17:30. Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. Abp Tadeusz Wojda. Całe spotkanie będzie transmitowane przez telewizję TRWAM i Radio Maryja.
9. Fundacja „Spe salvi” informuje, iż w naszym mieście, już od czterech miesięcy działa „Jadłodzielnia Białostocka”. Główną ideą „Jadłodzielni” jest zapobieganie marnotrawstwu żywności, jak i pomoc osobom potrzebującym. Informacje na temat działalności „Jadłodzielni” znajdują się na ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła i na plakacie.