Menu Zamknij

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 28.10.2018 r.

 

1. Przyjmujemy na „wypominki”. Za wspomnianych w „wypominkach” zmarłych będziemy modlili się 1, 2 i 3 listopada odmawiając różaniec o godz. 17:00. O godz. 18:00 będzie za tych zmarłych odprawiona Msza Święta.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
01.11 (czw.) – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane tak, jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00, gdyż o tej godz. rozpocznie się na cmentarzu grzebalnym procesja z modlitwą za zmarłych i poświęcenie pomników nagrobnych;
02.11 (pt.) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte tego dnia: 8:00, 10:00 i 18:00. O godz. 11:30 odbędzie się procesja z modlitwą za zmarłych i poświęcenie pomników nagrobnych.
3. Msza Święta na cmentarzu grzebalnym będzie sprawowana 4 listopada, o godz. 15:00. O godz. 14:45 będziemy odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
4. Msza Święta za zmarłych Biskupów i Kapłanów będzie odprawiona dnia 3.11, o godz. 18:00 w Bazylice Archikatedralnej
5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych, których zwykle odwiedzamy w pierwszy piątek, w tym tygodniu odwiedzimy w sobotę, z racji na niemożliwość tej posługi w dzień „zaduszny”.
6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa w intencji o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisywać na kartkach i wrzucać do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
7. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zaprasza nauczycieli akademickich białostockich wyższych uczelni na spotkania formacyjne. Będą się one odbywały w każdą pierwszą niedzielę miesiąca począwszy od 4 listopada 2018 r. przy parafii pw. Chrystusa Króla w Białymstoku, przy ul. Ciołkowskiego. W ramach pierwszego spotkania przewidziana jest Msza św. o godz. 18.00 w kościele, a następnie konferencja i dyskusja na temat „W głąb Bożego Słowa”.
8. Duszpasterstwo młodzieży oraz Duszpasterstwo akademickie zapraszają na „Wieczór ze Świętymi” do białostockiej Katedry. Modlitwa uwielbienia i dziękczynienia Bogu za dar świętości rozpocznie się 31 października o godz. 19.30. Konferencję wygłosi ks. Adam Anuszkiewicz, śpiewy poprowadzi schola „Adonai”.
9. Caritas Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza wszystkich opiekunów i wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas na spotkanie, które odbędzie się 10 listopada 2018 roku (sobota). Początek spotkania – Mszą Świętą o godz. 10.00 przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej.
10. Parafia w Mońkach serdecznie zaprasza na spotkanie Misyjne Rodziny Radia Maryja i środowisk misyjnych naszej Archidiecezji, które odbędzie się w Mońkach jutro, 29 października w par. p.w. MB Częstochowskiej. Początek o godz. 17:30. Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. Abp Tadeusz Wojda. Całe spotkanie będzie transmitowane przez telewizję TRWAM i Radio Maryja.
11. Dzisiaj będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi w Pakistanie.
12. Za tydzień, w niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na AWSD w Białymstoku.