Menu Zamknij

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 5.11.2018 r.

 

1. Dzisiaj jeszcze będzie sprawowana Msza Święta o godz. 15:00 na Cmentarzu. O godz. 14:45 będziemy odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
2. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz.16:00.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 09.11 (pt.) – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
– 10.11 (sob.) – Wsp. św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.
4. W środę, 7 listopada rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Każdego dnia, aż do 16 listopa-da, na godz. 18:00 zapraszane są do udziału w Nowennie poszczególne parafie i dekanaty. Dekanat, do którego należy nasza parafia ma swoje spotkanie w sobotę, 10 listopada. Zapraszamy naszych parafian do licznego udziału w tym nabożeństwie.

5. Również w sobotę, 10 listopada 2018 roku, w ramach Nowenny Opieki NMP Matki Miłosierdzia odbędzie się spotkanie młodzieży Archidiecezji Białostockiej „Dzień u Mamy”. Jest to wydarzenie w szczególny sposób kierowane do kandydatów do bierzmowania! Tegoroczne spotkanie będzie przebiegało pod hasłem jednego z wezwań Litanii Loretańskiej. Miejscem spotkania będzie tak jak w ubiegłych latach Zespół Szkół Katolickich, przy ul. Kościelnej 3.

6. W następną niedzielę wypada 100-na rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.
7. W wieczór poprzedzający 100-lecie odzyskania Niepodległości, w sobotę 10 listopada , w naszej parafii będzie miał miejsce koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu kwartetu „Tre donne”. Koncert będzie miał miejsce w domu parafialnym. Początek o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy.
8. Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Białostockiej oraz Sank-tuarium Miłosierdzia Bożego zapraszają na Konferencję poświęconą bł. ks. Michałowi Sopoćce pt. „Oto wierny Sługa Mój”. Konferencja odbędzie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w sobotę, 10 listopada br. Rozpoczęcie adoracją o godz. 10.00 w dolnym kościele, a zakończenie Mszą św. o godz. 15.00.
9. Caritas Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza wszystkich opiekunów i wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas na spotkanie, które odbędzie się 10 listopada 2018 roku (sobota). Początek spotkania – Mszą Świętą o godz. 10.00 przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej.
10. Caritas naszej Archidiecezji zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej „Torba Samarytanka” prowadzonej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia dobroczynności. Akcja zorganizowana jest na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących z naszego miasta i Archidiecezji. Aby włączyć się w to dzieło wystarczy po Mszy Świętej zgłosić się do zakrystii w celu odebrania specjalnej torby, którą należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić do Parafii, do przyszłej niedzieli. Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne: Bóg zapłać
11. Państwowa Straż Pożarna w Białymstoku informuje, że każdego roku w naszych mieszkaniach i domach powstaje kilkadziesiąt tysięcy pożarów i kilka tysięcy zdarzeń, gdzie dochodzi do emisji tlenku węgla. Nasz dom jest miejscem, w którym każdy z nas czuje się najbezpieczniej. Mimo to, właśnie tam ginie największa liczba osób. W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym Straż Pożarna rekomenduje instalowanie czujek dymu i tlenku węgla oraz przypomina o corocznym dokonywaniu obowiązkowego przeglądu i czyszczeniu przewodów kominowych oraz sprawdzeniu instalacji wentylacyjnej.