XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.11.2018 r.

1. Dzisiaj wypada 100-na rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.
2. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz.16:00.
– 12.11 (pon.) – Wsp. św. Jozafata, Biskupa i Męczennika;
– 13.11 (wt.) – Wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna, Pierwszych Polskich Męczenników;
– 16.11 (pt.) – Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej. Tego dnia nie ma postu.
– 17.11 (sob.) – Wsp. św. Elżbiety Węgierskiej.
4. Spotkanie formacyjne zelatorów oraz członków kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia, 16 listopada br. o godz. 16.00 w sali przy katedrze. Po spotkaniu, o godz. 17.15 wspólna modlitwa różańcowa w katedrze, a o godz. 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego.
5. Ośrodek Informacji o Zagrożeniach Duchowych BARKA zaprasza na konferencję zatytułowaną “JOGA to nie droga do BOGA”, którą wygłosi s. Michaela Pawlik OP. Konferencja odbędzie się 18 listopada 2018 r. o godz. 15:00 w Katedrze Białostockiej.

6. „Stowarzyszenie „Otwarty Dom” od 20 lat zaprasza do Polski dzieci z Domów Dziecka oraz z ubogich rodzin na Litwie. W tym roku również organizowany jest przyjazd tych dzieci. Rodziny, które chcą je zaprosić do swojego domu na święta Bożego Narodzenia, prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem „Otwarty Dom”. Spotkanie organizacyjne z chętnymi rodzinami odbędzie się 14 listopada o godz. 17:00 w siedzibie Stowarzyszenia w Białystoku, przy ul. Hallera 8. Można się też zgłaszać poprzez adres e-mail: otwartydom@gmail.com lub nr telefonu: 695 629 678. Sprawmy, aby w nadchodzące święta symboliczny pusty talerz został wypełniony miłością i gościnnością.