Menu Zamknij

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 25.11.2018 r.

 

  1. Dzisiaj wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za chwilę odnowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i Króla.
  2. W następną niedzielę rozpoczyna się Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem Jezusem w dniu ostatecznym oraz podczas uroczystej pamiątki Jego pierwszego przyjścia na ziemię. W Adwencie zapraszamy na Roraty, czyli Msze Święte, wspominające NMP, oczekującą przyjścia Zbawiciela. Roraty w naszym kościele będą sie odbywać w niedziel o godz. 7:00 oraz we środy i w soboty o godz. 18:00. Na Roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. Dzieci zapraszamy szczególnie na Msze Święte roratnie wieczorem.
  3. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 30.11(pt.) – Święto św. Andrzeja, Apostoła.

  1. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo to obejmuje spowiedź, jeśli się nie jest w stanie łaski uświęcającej, udział we Mszy Świętej z Komunią Świętą oraz odmówienie części różańca z 15-tominutowym rozważaniem.
  2. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa w intencji o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając szczególnie te osoby, które o własnych już siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisywać na kartkach i wrzucać do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
  3. Nasza parafia organizuje bezalkoholowy bal sylwestrowy w auli naszego domu parafialnego. Cena: 149 zł/ osobę. W cenie są ciepłe posiłki, przekąski, gorące i zimne napoje, zabawa do rana. Bal poprowadzi wodzirej! Rozpoczęcie o godz.:  20:00. Więcej informacji w zakrystii lub w tygodniu, w kancelarii parafialnej.

Rezerwacja – tel.: 694 715 464, e-mail: agapa@agapa.com.pl

  1. Duszpasterstwo Rodzin i Białostocki Ośrodek Spotkań Małżeńskich zapraszają na wykład otwarty “Dialog jako droga rozwoju w małżeństwie”, 1 grudnia 2018 roku, o godz. 16.30 w Centrum Wystawienniczo – konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1a. Spotkanie animują Irena i Jerzy Grzybowscy, założyciele Ruchu Spotkań Małżeńskich. Celem spotkania jest pomoc w budowaniu lepszych relacji w małżeństwie i rodzinie poprzez dialog, komunikację, miłość, przebaczenie.
  2. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 1 do 8 sierpnia przyszłego roku. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub w tygodniu do kancelarii parafialnej.
  1. W dniu jutrzejszym rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje dla kapłanów. W związku z tym proszę nasze parafianki o upieczenie ciasta dla księży rekolektantów i dostarczenie ich do jutra wieczór, bądź do wtorku. Bardzo dziękujemy.
  2. Rekolekcje dla kapłanów będzie prowadził o. Józef Witko OFM, znany rekolekcjonista. I on też poprowadzi we wtorek o godz. 18:00, w naszym kościele Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie dla wszystkich chętnych. Zapraszamy.