Menu Zamknij

I NIEDZIELA ADWENTU 2.12.2018 r.

 

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Adwent ma podwójny charakter. Jest to czas przygo-towania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez co wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest to czas, który skierowuje nas ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem Jezusem w dniu ostatecznym oraz podczas uroczystej pamiątki Jego pierwszego przyjścia na ziemię.

W Adwencie zapraszamy na Roraty, czyli Msze Święte, wspominające NMP, oczekującą przyjścia Zbawiciela. Roraty w naszym kościele będą sie odbywać w niedzielę o godz. 7:00 oraz we środy i w soboty o godz. 18:00. Na Roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. Dzieci zapraszamy szczególnie na Msze Święte roratnie wieczorem.
2. W Adwencie będziemy przeżywali rekolekcje, które poprowadzi ks. Dariusz Olejniczak z Archidiecezji Warszawskiej, w dniach 21-23 grudnia.
3. Spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR naszej parafii odbędzie się w następną niedzielę 9 grudnia. Początek o godz. 16:30.
W liturgii najbliższego tygodnia:
– 03.12 (pon.) – Wsp. św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera.
– 06.12 (czw.) – Wsp. św. Mikołaja, Biskupa. Był słynącym z wielkich dzieł miłosierdzia biskupem. Z jego osobą wiąże się zwyczaj obdarowywania, szczególnie dzieci w dniu 6 grudnia;
– 07.12 (pt.) – Wsp. św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła;
– 08.12. (sob.) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00 i 18:00
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy na modlitwę w intencji powołań. W pierwszy piątek modlimy się oddając cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorna Eucharystią. Chorych, których zwykle odwiedzamy w pierwsze piątki, w tym miesiącu odwiedzimy 17 grudnia, przed świętami. Na ten dzień można już zapisywać innych chorych naszych parafian.
5. Nasza parafia organizuje bezalkoholowy bal sylwestrowy w auli naszego domu para-fialnego. Cena: 149 zł/ osobę. W cenie są ciepłe posiłki, przekąski, gorące i zimne napoje, zabawa do rana. Bal poprowadzi wodzirej! Rozpoczęcie o godz.: 20:00. Więcej informacji w zakrystii lub w tygodniu, w kancelarii parafialnej.
Rezerwacja – tel.: 694 715 464, e-mail: agapa@agapa.com.pl
6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 1 do 8 sierpnia przyszłego roku. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub w tygodniu do kancelarii parafialnej.

7. Bardzo dziękujemy za upieczenie ciasta dla księży, którzy odbywali swoje rekolekcje w naszej parafii.
8. Sprzedajemy kartki świąteczne, z czego dochód będzie przeznaczony na paczki świąteczne w parafii ks. Piotra Boguty, w Huancayo w Peru.
9. W następną niedzielę – zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
10. Pan Mariusz, nasz organista od dzisiaj rozprowadza opłatki na stół wigilijny. Całkowity dochód ze sprzedaży opłatków jest przeznaczony na wynagrodzenie dla organisty.