II NIEDZIELA ADWENTU 9.12.2018 r.

1. Dzisiaj odbędzie się spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
2. W najbliższy piątek swoje spotkanie formacyjne będzie miała młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas 6, 7, 8 Sz.P oraz 3 Gimnazjum
3. W Adwencie zapraszamy na Roraty, czyli Msze Święte wspominające NMP oczekującą przyjścia Zbawiciela. Roraty w naszym kościele odbywają się w niedziele o godz. 7:00 oraz we środy i w soboty o godz. 18:00. Na Roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. Dzieci zapraszamy szczególnie na Msze Święte roratnie wieczorem.

4. W adwencie będziemy przeżywali rekolekcje, które poprowadzi ks. Dariusz Olejniczak kapłan Archidiecezji Warszawskiej, w dniach 21-23 grudnia.
5. Przypominamy, że opłatki na stół wigilijny rozprowadza nasz organista, pan Mariusz.
6. Prosimy o zapisywanie chorych na odwiedziny kapłana z przedświąteczną posługą sakramentalną. Do chorych przyjedziemy w poniedziałek – 17 grudnia, między godz. 9:00 a 11:00.
– 14.12 (pt.) – Wsp. św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy;
– 15.12 (sob.) – Wsp. św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.
8. W następną niedzielę będziemy udzielali błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
9. Nasza parafia organizuje bezalkoholowy bal sylwestrowy w auli domu parafialnego. Cena: 149 zł/ osobę. W cenie są ciepłe posiłki, przekąski, gorące i zimne napoje, zabawa do rana. Bal poprowadzi wodzirej! Rozpoczęcie o godz.: 20:00. Więcej informacji w zakrystii lub w tygodniu, w kancelarii parafialnej.
Rezerwacja – tel.: 694 715 464, e-mail: agapa@agapa.com.pl
10. Podobnie jak w Wielką Sobotę chcemy również przygotować piękną oprawę muzyczną na Pasterkę. Dlatego też wszystkie osoby chętne, które grają na instrumentach muzycznych wchodzących w skład pełnej orkiestry symfonicznej i chciałyby wspomóc swoją grą scholę i chór parafialny zapraszamy do współpracy. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub do Pana organisty.
11. Akademickie rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 16 – 17 – 18 grudnia (nie-dziela – poniedziałek – wtorek), codziennie o godz. 19.30, w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Poprowadzi je ks. Tomasz Mazurek doktorant na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie.
12. Spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie się dnia 19 grudnia (środa) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. W programie przewidziany jest koncert opłatkowy w wykonaniu Orkiestry Kameralnej oraz Chóru Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej.

13. Sprzedajemy kartki świąteczne oraz płytę z nagraniami pastorałek w wykonaniu najlepszych polskich wykonawców. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na paczki świąteczne w parafii ks. Piotra Boguty, w Huancayo w Peru. Cena płytki z pastorałkami 15 zł.
14. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
15. Zmarli w tym tygodniu, nasi parafianie: Andrzej Chrzanowski „Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”