Menu Zamknij

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2019 r.

 

1. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, na rozpoczęcie Wielkiego Postu, organi-zujemy rekolekcje ewangelizacyjne. Rekolekcje te rozpoczynają się dzisiaj i potrwają do środy włącznie. Witamy w naszej parafii ks. Rafała Krauze, marianina z Lichenia wraz z ekipą ewangelizatorów, którzy poprowadzą wspólnie nasze rekolekcje.
2. Porządek rekolekcji: poniedziałek i wtorek – Nabożeństwa Ewangelizacyjne o godz. 10:00 oraz po Mszy Świętej o godz. 18:00. We środę Msze Święte o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Spowiedź święta – we środę na pół godziny przed Mszą Świętą.
3. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
4. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają się według następującego porządku: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30; Droga Krzyżowa – w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15; Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki po Mszy Świętej wieczornej; Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odbywała się w niedzielę zaraz po Mszy Świętej o godz. 13:00.
5. Szósta rocznica wyboru papieża Franciszka wypada we środę 13 marca. Módlmy się w intencji Ojca Świętego.
6. Msza Święta z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w poniedziałek , 18 marca br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.
7. Duszpasterstwo Rodzina zaprasza na Wielkopostne rekolekcje małżeństw pod hasłem „Rozmowy małżeńskie”, które odbędą się 16 i 17 marca 2019 roku w białostockiej katedrze. W programie o godz. 18.00 Eucharystia z nauką, o 19.00 konferencja. W sobotę 16 marca: konferencja dla żon „Dlaczego mąż nie słucha?”, w niedzielę konferencja dla mężów: „Dlaczego żona tyle mówi?”. Rekolekcje głosi o. Mieczysław Sagan, werbista.
8. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dla Nauczycieli i Wychowawców odbędą się w dniach 10-12 marca o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi ks. Jan Maliszewski.
9. Ojcowie Jezuici i Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zapraszają na rekolekcje igna-cjańskie w życiu codziennym pod hasłem „Trwaj we Mnie”. Rekolekcje potrwają od 10 marca do 6 kwietnia br. Spotkania wspólne będą się odbywały w niedzielę o godz. 14.30 w Oratorium św. Jerzego przy kościele św. Wojciecha w Białymstoku, ul. Warszawska 46a.
Na rekolekcje składają się niedzielne spotkanie wspólne oraz osobista, codzienna medytacja nad fragmentem Pisma św. w wybranym przez rekolektanta miejscu, np. własnym domu. Uczestnicy rekolekcji mają możliwość korzystania z rozmów z kierownikiem duchowym w czasie ich trwania. Zapisy i informacje na stronie internetowej www.wzchbialystok.pl, na ulotkach i plakatach.
10. Stowarzyszenie “Otwarty Dom” Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie organizuje po raz kolejny akcje przyjazdu dzieci z domów dziecka oraz ubogich rodzin na Litwie. Dzieci będą gościły w polskich rodzinach od 17 do 24 kwietnia br. Spotkanie organiza-cyjne rodzin, które chcą zaprosić do siebie na święta dzieci odbędzie się dnia 12 marca o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Hallera 8. Więcej informacji w tej sprawie na stronie internetowej Stowarzyszenia: otwartydom.com pl.
11. Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Franciszka Blachnickiego w Białymstoku, mieszcząca się przy ul. Transportowej 2 (Nowe Miasto), ogłasza nabór na rok szkolny 2019/2020 do klasy I oraz do klas wyższych. Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły w piątek 15 marca 2019 r. w godz. 16.00-18.00. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły www.szkolabudujemyludzi.pl oraz w sekretariacie.
12. Jedną z praktyk wielkopostnych jest wspomaganie biednych. CARITAS naszej archi-diecezji, wzorem lat ubiegłych, przekazuje skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Rezygnu-jąc w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności oraz składając ofiarę do skarbonki możemy pomóc wielu osobom. Pragniemy zachęcić do tego dzieła miłosierdzia nie tylko dzieci, ale całe rodziny. Kartonowe skarbonki można wziąć ze stolika w przedsionku kościoła i wypełnione przynieść na Mszę Wieczerzy Pańskie w Wielki Czwartek w darze ołtarza.
13. Za tydzień, w niedzielę ofiary „na tacę” będą przeznaczone ma Misje Święte.