Menu Zamknij

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019 r.

 

1. Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie w naszym kościele odbędzie się w najbliższy wtorek (26.03) o godz. 18:00.
2. W naszej parafii rozpoczęła się kolejna edycja Seminarium Odnowy Wiary. Najbliższe spotkanie tego seminarium odbędzie się we środę, 27 marca, po Mszy Świętej wieczornej, w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich pragnących ożywić swoją wiarę i być z niej zadowolonymi. Ulotki informujące o SOW można będzie wziąć po Mszy Świętej w przedsionku kościoła.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 25.03 (pon.) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. W naszym Kościele porządek Mszy Świętych półświąteczny: godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Tego dnia obchodzony jest Dzień Świętości Życia. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji poszanowania życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci i będziemy mogli podjąć się dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Jest to modlitewna pomoc dzieciom poczęty, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodziców poczętego dziecka.
4. Główne uroczystości związane z Dniem Świętości Życia w naszej archidiecezji będą miały miejsce 25 marca o godz. 18.00 w katedrze białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.
5. Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 29 – 31 marca 2019 roku. Są one po-święcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie, na www.spotkaniamalzenskie.pl i Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: spotkania.bialystok@gmail.com.
6. Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu z Moniką i Marcinem Gomułkami pt. Narzeczeństwo – początek wieczności czy koniec wolności? Spotkanie zorganizowane przez Akademickie Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” odbędzie się w czwartek 28 marca o godz. 17:00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku ul. Świerkowa 20. Wstęp wolny.
7. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zaprasza studentów, absolwentów
i nauczycieli akademickich białostockich uczelni wyższych na akademickie rekolekcje wielkopostne, które wzorem lat ubiegłych odbędą się w dwóch terminach i w dwóch ośrodkach: I termin 31 marca–1–2 kwietnia (niedziela – poniedziałek – wtorek), codziennie o godz. 19.30 w Bazylice św. Rocha w Białymstoku. Poprowadzi je o. Michał Ferenc, kapucyn pracujący w Kownie (Litwa). Temat rekolekcji: Serce w remoncie. II termin: 7-8-9 kwietnia (niedziela – poniedziałek – wtorek), codziennie o godz. 19.30
w Archikatedrze białostockiej. Poprowadzi je o. Marek Rojszyk, dominikanin pracujący w Łodzi. Temat rekolekcji: Kto Go znajdzie, będzie żył.
8. Premiera filmu Michała Kondrata pt. “Miłość i Miłosierdzie”, z udziałem reżysera i aktorów, odbędzie się 28 marca 2019 roku o godz. 18.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1. Organizatorem wydarzenia jest Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku. Bilety są do nabycia w kasach Opery i przez internet. Film “Miłość i Miłosierdzie” opowiada historię św. Faustyny Kowalskiej, której wizje i misja dały początek kultowi Bożego Miłosierdzia. Największym propagatorem kultu był jej spowiednik, ks. Michał Sopoćko, patron Białegostoku. On też doprowadził do namalowa-nia obrazu Miłosiernego Chrystusa “Jezu ufam Tobie” według wskazówek siostry
Faustyny. Zapraszamy do obejrzenia tego filmu.
9. Potrzebna pomoc do osoby starszej i schorowanej – za wynagrodzeniem. Kontakt w zakrystii. P. Pawłuszewicz: 662505463.
10. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli nasi parafianie: + Alfred Plichta – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

11.W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Godziny Świętej o godz. 17:30 i do modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Początek o godz. 17:30.
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierw-szy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).