Menu Zamknij

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7.04.2019 r.

 

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
2. W tym tygodniu rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje. Odbędą się one w dniach 12-13-14 kwietnia (piątek, sobota, niedziela). Msze Święte z nauką rekolekcyjną w piątek i sobotę będą celebrowane o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. W niedzielę porządek niedzielny. Spowiedź rekolekcyjna jest wyznaczona na piątek i sobotę. Prosimy o nie odkładanie spowiedzi na wielki tydzień. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Krysztofowicz ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani, pracujący obecnie na Słowacji.
3. Chorych naszych parafian odwiedzimy w Wielki Poniedziałek – 15 kwietnia. Odwiedzimy chorych, którym zwykle posługujemy w pierwsze piątki oraz tych, których nam zgłosicie. Z posługą sakramentalną u naszych chorych będziemy w godz. od 09:00 do 11:00.
4. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. Wie-czorem o godz. 19:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozpoczniemy ją przed kościołem, następnie przejdziemy przez Park Lubomirskich, obok szkoły rolniczej, wejdziemy na ul. Myśliwską a później na ul. Kormoranów. Zakończenie odbę-dzie się na parkingu przy ul. Borsuczej 10.
5. Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek, 12 kwietnia i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Tegoroczną Drogę Krzyżową organizuje Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.
6. Zapraszamy młodych do wspólnego świętowania Diecezjalnego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową, 13 kwietnia 2019 roku. W programie: Msza św. pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy o godz. 16:00 w Katedrze Biało-stockiej, a po niej, od godz. 17.00, spotkanie młodych w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3. W trakcie tego spotkanie będzie między innymi: Koncert zespołu „Good God”, konferencja, poczęstunek oraz modlitwa połączona z możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Zakończenie ok. godz. 21.00.
7. Duszpasterstwo Rodzin i Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza na wielkopostne rekolekcje związków niesakramentalnych pt. „Dokąd prowadzi ta droga?” 14 i 15 kwietnia 2019 roku. W programie: 14 kwietnia /Niedziela Palmowa/ godz. 17.00 Eucharystia z nauką rekolekcyjną i konferencja w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku, 15 kwietnia /Wielki Poniedziałek/ godz. 19.00 droga krzyżowa w katedrze białostockiej. Na drogę krzyżową zapraszamy nie tylko osoby żyjące w związkach niesa-kramentalnych, ale wszystkich szukających pocieszenia, przebaczenia, miłości, szczęścia – jednym słowem – zbawienia. W drodze krzyżowej będzie uczestniczył ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.
8. Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej zaprasza do obejrzenia dwóch nowych wystaw. Pierwsza przybliża sylwetki kapłanów ratujących Żydów w okresie okupacji niemieckiej, druga mówi o klerykach Seminariów Duchownych zmuszanych do służby w Ludowym Wojsku Polskim w latach 1959 – 1980. Wystawy można oglądać w budynku Centrum przy ul. Kościelnej 1A, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 -15.00.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tzw. „Paschałki: – świece na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie ubogich naszej parafii.
10. Przy wyjściu z kościoła można również wziąć pustą torbę „Samarytankę”. Można ją wypełnić produktami żywnościowymi i zwrócić wypełnioną do końca tygodnia, np. pod-czas rekolekcji. Będzie do bardzo dobry dar dla rodzin, które nie mogą sobie zorganizować bogatych świąt.
11. Przyjmujemy ofiary na kwiaty do „grobu Pańskiego”.